444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Tasarım Tescil Danışmanlık

Tasarım Tescil Danışmanlık

Tasarım Tescil Danışmanlık; Marka ve Patent Vekili şirketimiz, aynı zamanda endüstriyel tasarım tescili hususunda da danışmanlık hizmeti vermektedir. Koruma kapsamında alınması talep edilen ürün veya ürünlerin  görsellerinin tescile uygunluk yönleri ile detaylarının hepsi değerlendirilmesinin ardından uzmanlarımız, tasarım müracaat sahibi ile tasarımcıya, tescili talep edilene tasarımlar ile alakalı yön ve bilgi sağlamak için Sistem Patent şirketi olarak gerekli profesyonel deneyim sahip bir kuruluşuz.
 
Tasarım tescili danışmanlık kapsamında Marka ve Patent Vekili Sistem Patent şirketimiz, Tasarım müracaatı ve tescili açısından, gerek yurtiçi gerekse yurtdışında olmak kaydı ile pek çok kişi ile firmaya, bünyemizde yer alan marka ve patent vekillerimiz ile Tasarım Tescili konusunda danışmanlık hizmeti sunmaktayız.
 
Tasarım tescil danışmanlık hizmetimiz kapsamında tasarımların tescil alması için yeni olması ve farklı kılıcı niteliğe nail olması şartı aranmaktadır.
  • Yenilik:
Tasarımın aynısı, müracaat ya da rüçhan tarihi öncesinde dünya genelinde hiç bir yerde halka duyurulmamış ise yeni olduğu kabul edilir. Lakin müracaat tarihi öncesinden 12 ay (1 yıl) içerisinde tasarımcı ya da izin verdiği şahıslarca kamuya arz edilmiş veya bu şahıslarca suistimal edilmesi durumunda kamuya sunulması sonucunda ayırt edici özellik   ile yenilik etkilenmez.
  • Farklı Kılıcı Niteliği:
 Tasarımların farklı kılıcı niteliğe nail olması, tasarımın bilgi sahibi kullanıcıda  oluşturduğu genel izlenim ve herhangi bir tasarımın bu tarz bir kullanıcı tarafına tesir ettiği genel izlenim arasında bariz bir farklılık durumun olması manasına gelir. 
 
Bu özelliklere nail olan tasarımlar tescil edilmesi konusunda şirketimiz danışmanlığından gerekli işlemler başlatılacaktır.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.

Smiley face
--%>