444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Tescil Belgesi Nasıl Alınır?

Marka Tescil Belgesi Nasıl Alınır?

Marka tescil belgesi nasıl alınır? kısaca, tüm tescil işlemlerinin yürütülmesi ve olumlu sonuçlanması akabinde alınmaktadır.
 
Marka tescili belgesi kapsamında marka tescili, hizmetlerin diğer kurumlarınkinden ayrılmasını vesile olan tüm işaretlerin kayıt altına alınarak korunması anlamındadır. 
 
Bu işlemlerde asıl amaç kelime veya işarete ayırt edici vasıf kazandırmaktır. Kelime ya da işaretler dahil olmak üzerek tüm imgelere marka tescil belgesi alınarak korunması sağlanır.
 
Marka tescil belgesi nasıl alınır? kapsamında ile işlem, marka başvurusuna geçilmeden önce marka sorgulama işleminin detaylı ve profesyonel şekilde yapılması gerekmektedir. Sorgulama veya araştırma, marka sahipleri tarafından doğrudan Sistem Patent şirketimiz sorgulama ekranımızdan da yapabilir. Lakin bu konu tescil için önemli olmasından dolayı, işin uzmanı Marka Vekili Sistem Patent şirketimizin uzmanları tarafından yapılması daha kaliteli ve sağlıklı sonuçların alınmasını sağlayacaktır.
 
Marka başvurusu araştırmanın önemi, önceden başlatılan müracaatlar veya tescilli marka ile benzerlik taşıyan markaların olup olmadığının sorgulanması işlemidir. Uzmanlarımızın elde ettiği sonuçta, başvuru kısmen ya da direk reddedilmesi durumundan gerekçe ile itiraz etme hakkımız tanınmıştır.
 
Marka tescil sorgulama veya marka araştırma, müracaat başlatılmadan yapılması gerekir. Firmalar markalarının reddedilmesi gibi aksi bir durum ile karşılaşmak istemez. Bu hususu gerek ekonomik gerekse manevi açısında zarar mahiyetinde geri dönecektir. Bu durumu ile yaşamamak için marka sorgulama tecrübeli, bilinçli işin ehli Sistem Patent şirketimizin uzmanlar tarafından yapılması önem teşkil eder.
 
Markanızın tescili açısından Sistem Patent şirketimize müracaat ederek süreci başlatırsınız. Markanın tescil süresi 11 ay kadar sürmektedir. Bu başvuru süreci, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından incelenmesi, markanın yayına çıkarılması ve tescil aşamalarından meydana gelir.

Markanın İncelenmesi

Marka, müracaat süresi itibari ile 4 ay içerinde ilgili kurumun tarafından analiz edilir ve tescil kıstaslarına uygun bulunması durumunda markanın yayına çıkmasında marka bülteninde hükme bağlanır. 

Markanın Yayın aşaması

Müracaat ve inceleme aşamasını geçiren markalar düzenli olarak her ay yayına çıkarılan markalar bülteninde 2 ay askıda kalır. Amaç üçüncü kişilerden gelecek itirazlar bu süre içinde yapılmasıdır. 

Tescil Aşaması

Marka, tüm bu aşamaları başarı ile geçerek tesciline hüküm verilmesinin ardından, tescil hükmü müracaatta bulunan marka sahibine ya da vekil Sistem Patent şirketimize bildirilir. Yetkili devlet kanalı tarafından hükmedilen gerekli ücretin hesabımıza ödenmesi sonrasında, 2 ay içinde “Marka Tescil Belgesi” müracaat sahibine iletilir.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.

Smiley face
--%>