444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe
/marka-tescil-antalya.aspx

Marka Tescil Antalya

Marka Tescil Antalya

Ürünlerin veya hizmetlerin aynı sektörde yer alan diğer ürün ya da hizmetlerden ayıran, işaret veya kelimelerin Marka Tescil Antalya ofisimiz danışmanlığında kayıt altına alınması işlemidir.
 
Antalya marka tescil şirketimiz danışmanlığından tescil, mal veya hizmetlerde marka uygulayan marka sahiplerinin haklarını koruma altına alan sistemdir. Tescil ile birlikte, ilgili hukuk ile bahşedilen koruma kapsamından faydalanılmaktadır. Başkası nezdinde kullanılan korumasız yani tescil edilmemiş marka(lar), hak sahipliği bulunmayan kişi nezdinde tescil için müracaatın yapılması ya da tescil ettirilmesi açısından, asıl marka sahibinin bu duruma itiraz etme yahut yasal olarak dava açarak ilgili tescili hükümsüzleştirme yetkisi vardır.
 
Bir ürün üzerinde kullanılması için bir marka belirlerken, dikkat edilmesi gereken en önemli durum, belirlenen işaret veya kelime yada logonun, diğerlerinde farklı bir yapıda olmasıdır. Marka tescilleri yapılırken en önemli durum, markanın belirlenmesi ile marka tescil işleminin kapsayacağı ürünlerin ya da hizmetlerin kararlaştırılmasıdır. Markanın diğer kişiler tarafından tescile konu ettirilmiş ya da faaliyete geçirilmiş markalardan ayıracak şekilde farklılık yaratması gerekmektedir.
 
Marka tescili ile kazanılan koruma kapsamı, tescil işlemi yapılacak marka ve kullanılacağı ürünler ile kısıtlı olduğu için, ürün sınıfı tespit edilirken, asıl işlem konusuna uygun şekilde hazırlanmalıdır. 
 
Sistem Patent şirketimizin Marka Tescil Antalya ofisimiz danışmanlığında markaların tescil edilmesi ile korunması, müracaat tarihi itibari ile 5 yıl boyunca ürün listesinde yazılı ürünlerde kullanılması gerektiği için markanın kullanılmadığı ürün adına, talep gelmesi üzerine yasal mevkilerce iptali söz konusu olacağı unutulmamalıdır.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.