444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Patent Başvurusu Nereye Yapılır?

Patent Başvurusu Nereye Yapılır?

Patent başvurusu nereye yapılır? buluşların tescil alabilmesi açısından Patent Vekili Firmamız Sistem Patent şirketimiz bu konuda sizlere hizmet sunmaktadır. Bu konuda tescil başvuru, şirketimiz danışmanlığında yapılmaktadır.
 
Patent başvurusu gerekli tüm evrakları hazırlanması akabinde ilgili merciler tarafına Sistem Patent şirketimiz danışmanlığında yapılır.
 
Başvurusu aşamasına geçilmeden önce, buluşların, buluşları analiz eden patent ön araştırma uygulaması tabi tutulması önemlidir.
 
Ön araştırma neticesine istinaden buluşun kayıt altına alınması için ilgili kriterlere haiz olması durumunda başvurusu öncesinde, başvuru dosyası eksiksiz olarak, yasaya uygun şekilde hazırlanması tescil için önemlidir
 
Patent başvurusu evrakları, Sistem Patent şirketimizin konu uzmanlarımızın danışmanlığında yönlendirmesi ile toparlayabilirsiniz.
 
Başvurunun yapılması için buluşa ait bir teknik dosya oluşturulurken diğer aşamaları alt kısımda ana başlıklar şu şekilde olacaktır;
  • Başvuru formu, müracaat eden geliştirici tarafından doldurulmalıdır.
  • Özet Bölümü
  • Tarifname metni
  • İstemler
  • Başvuru tutarının ödenmesi ve ilgili dekontu
  • Varsa resimler/fotoğraflar
Buluşların kayıt altına alınması açısından Ülkemizde Sistem Patent şirketimiz bu konuda sizlere en iyi hizmeti vermektedir Ülkemiz dışında ise farklı devletlerde sizlerin  buluşun korunması açısından ülkeler arası başvuru hizmeti  vermekteyiz.
 
Patent başvurusu adına öngörülen tüm evrakları toparlanmasının ardından resmi girişimleri başlatılacağız. 
 
Danışmanlığımızda tescil edilen buluşların 20 yıllık korunmaya alınmaktadır. 20 yıl boyunca her sene tescil yenilemesi tabi tutulmaktadır. Tescili yenilenmeyen buluşlar hükümsüz duruma düşer. Tescil ile kazanılan 20 yıllık koruma süresi uzatılamaz.
 
Korumaya alınan buluşlar yasa kapsamında; buluş geliştirmeyi, yaratıcı düşünce uygulamalarına teşvik etmek amacı ile gerekli korumayı ve icatlarda ile sağlanan teknik çözümlerin endüstride icra edilmesine vesile olmaktadır..
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.