444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Patent Alma Ücreti

Patent Alma Ücreti

Patent alma ücreti  ile beraber patent tutarı, patent alma ücreti, patent fiyatı, patent tescil fiyatı gibi tüm terimlerin esas ve genel adı patent tescil ücreti’ dir.

Patent alma ücreti esas adı olan patent tescil ücreti, müracaat harç bedeli ve vekil firma bedellerinden meydana gelir. Müracaat ücreti, her yıl ilk ayda belirlenir ve o sene boyunca sabit kalır. Lakin bu ücrete her sene zam yapılmaktadır. Vekil firma bedeli ise; sunulan kaliteli ve profesyonel danışmanlık kapsamından firmadan firmaya değişkenlik arz eder. Patent Vekili Sistem Patent firmamı siz değerli buluş geliştiricilerimize sunduğumuz profesyonel hizmetlerimiz her kesime uygun bedellerdedir.
 
Hizmetimiz doğrultusunda harç bedelleri haricinde patent dosyası, tescil girişimi, devam eden tescil aşamasının izlenmesi gibi hizmetlerimiz firmamızın sizler adına uygulayacağı hizmet tutarımızı kapsar.
 
Piyasada mevcut bir takım firmalar sadece müracaat işlemini yapar gerisine karışmazlar. Bu davranışlarda fiyatlar açısından belirleyici aktördür. Sistem Patent şirketimiz, müracaatın ilk başından ön sorgulama itibari ile girişimlerinin başlatılması, tescil ve sonrasında da yapılması gereken hukuki süreçleri yürütmekteyiz. Tüm bu işlemleri herkese hitaben uygun fiyatlara sunmaktayız.
 
Saydığımız iki bedelden ayrıca, tescili devam eden ya da kayıtlı buluşların korunmalarının sürmesi neticesinde, korunmaya devama edilen her sene için yatırılması şart senelik tescil bedelleri yer almaktadır.
 
Tescil, müracaatın başlatıldığı gün şeklinde hesaba alınır. Senelik tescil harç bedelinin ifade edilen tarihten evvel buluş sahibince tahsis edilmez ise ceza bedeli de eklenerek 6 ay içerisinde yatırılma hakkı verilmektedir. Fakat ekstra sunulan tarih içinde de (korumanın tamamlamasının sonrasındaki 6 ay içinde) harç ücreti tahsis edilmeyen buluşların tescilden kazanılan koruma hakları hükümsüzleşir.
 
Buluşların, tescil belgesi yolu ile korunmaya alınması buluşçular açısından önemli bir süreçtir. Tescil işleminin kaliteli firmalardan biri olarak Patent Vekil firma Sistem Patent firmamız danışmanlığında yürütülmesi sizlere fayda verecektir.
 

 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.