444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Tescili Sınıfları

Marka Tescili Sınıfları

Markanızı sadece marka tescili sınıfları kapsamında tescile tabi tutarak korumaya aldırabilirsiniz. Markayı korumaya almanız akabinde yasal ve ticari açıdan değer elde edecektir. Ticari önem şekline gelecek markalar miras yolu şekli ile intikal ettirebilir, lisanslanabilir, satılabilir, rehin ya da teminat şeklinde de gösterebilir. 
 
Tescil işlemleri sırasında yer aldığınız sektör ve ilerleyen süreçlerde hangi alanda faaliyet gösterebileceğinizi kararlaştırmanız ve o sınıfları da korunmaya aldırmanız gerekir Tescil açısından toplam olarak 45 adet sınıf yer almaktadır.
 
Marka tescili sınıfları kararlaştırmanız durumunda başvuruyu başlatmanız gerekmektedir fakat dikkat vermeniz gereken diğer husus sınıflandırma yapmadan evvel tescil işlemine konu olacak markanın ayrıntılı şekilde araştırılması gerekir. Daha evvelden konu açısından araştırma yapılmadan gerçekleşen başvurular genel anlamda tescil edilmiyor. Bu gerekçe ile daha evvelden tescili bir marka bulunması durumunda sizin markanızın tescil alması olasılığı oldukça düşük olacaktır.

Nice sınıf çizelgesi marka tescili sınıfları kapsamında,1. Sınıftan 35. Sınıfa dek olan sınıflar ürün(mal) için tescil sınıflarıdır. 35. sınıftan 45. sınıfa dek olan sınıflar ise hizmet sınıfları bulunmaktadır. 
 
Markanın tescil işlemi hangi sınıflarda gerçekleşmiş ise o sınıfları korumaya alır ve kapsar. Markanın sınıflandırılmasını sonraki dönemlerde iş sınıflarınız çoğaltmanızı hesaba katarak sınıflandırmada bulundurmanız sizin açınızdan oldukça akıllı davranış sayılacaktır.
 
Kabul edilen Nice sınıflandırma şartları uygun olarak ülkemiz dünya çapında geçerliliği olan sınıf listesini web sitemizden ulaşabilirsiniz. Marka tescil sınıfları açısından gerekli ve ayrıntılı bilgi alabilmek için şirketimiz yetkilileri ile iletişime geçiniz.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.

Smiley face
--%>