444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Patent Nedir?

Marka Patent Nedir?

Tescil kapsamında sürekli duyduğumuz marka patent ve isim tescili, isim patenti, isim hakkı vesaire gibi  terimlerin yasada geçerli asıl ismi Marka Tescili`dir. Marka hukuku kapsamında saydığımız bu çeşit ibareler veya kavramlar yer almamaktadır. Marka veya markaların tescil edilerek korunabilmesi açısından sadece Marka Tescil teriminden söz edebiliriz.
 
Marka patent yani marka tescili kapsamında, Markanızı faaliyet koyarken hukuki bakımdan zor durumunlar ile karşılaşmamak için markanızı tescil ettirmeniz mutlak öneme sahiptir. Markanızın, ilgili ticaret odası veya vergi dairesinde kayıt altına alınmış olması koruması sağlamaz.
 
Hizmet ve ürünleri, rakip teşebbüslerinkinden ayır edilmesi marka veya logoların mülkiyet haklarının ülkemizde alınmış olması ve korunabilmesi açısından Sistem Patent şirketimiz aracılığı ile marka tescili yaptırılması bir şarttır. Birden çok ülke için koruma istenilmesi durumunda şirketimiz Sistem Patent şirektimiz danışmanlığında ülkeler arası marka müracaatı yapılmalıdır.
 
Şirketimiz danışmanlığından ürün ve hizmetler 45 sınıfa ayrılmış olmasının yanından tam ve doğru tescil ile koruma sağlamak amacı ile başlangıçta tescil işlemi yapılacak sınıfların doğru şekilde tespit edilmesi bir hayli önemlidir.
 
Markanın sınıfı tespit edilmesinin akabinde, markanın tescile uygun olup olmadığı, tescil işlemine uygunluk durumu ön sorgulama yapılarak öğrenilir. Bu ön araştırma veya ön sorgulama, marka müracaatının tescili kapsamında bir tahmin veya değerlendirme olmak ile birlikte nihai hüküm yetkili merciler tarafından verilmektedir.
 
Marka patent yani bir Markanın tescil edilmesi 1 yıl kadar sürmektedir. Bu süreç boyunca Sistem Patent firmamız tarafından markaya yönelik tüm işlemler eksiksiz şekilde sürdürülmektedir.
 
Sistem Patent danışmanlık firmamız nezdinde yetkili merciler tarafına yapılacak yazışmalarda hatalı ve gecikme yapılmadan yapılacaktır.
 

 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.