444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Antalya Marka Patent

Antalya Marka Patent

Marka tescili; logo, isim, slogan  veya bunların birleşiminden oluşan bir kayıt işlemidir.  Bir şirket veya şahıs tescilli bir markaya sahip olması başkaları tarafından o markanın kullanımını sınırlandırdığı anlamına gelir. Yalnızca marka sahibi o markayı kullanabilir, üretebilir, kopyalayabilir ve o markadan yararlanabilir. Hatta bir başkası tarafından o markadan yararlanılması durumunda yasal işlem başlatabilir.
 
Tescil ettirmek istediğiniz markanızın sizin yararınıza olacak şekilde benzersiz olması çok önemlidir. Markanızın benzersiz olduğunu gösteren ® işaretini kullanabilmek için Antalya Marka Patent ofisimize başvuru yapmanız halinde uzman vekillerimiz marka tescil sürecini başlatacaktır. Bu süreç birbirini şu şekilde takip eder;

Marka Araştırması

Markanız kullanmak istediğiniz ürün veya hizmetlerin özelliklerinden farklı olmalıdır. Türk Patent Ve Marka Kurumu markanızı ayırt edici olarak kabul etmelidir. Bunu sağlamak amacıyla Antalya ofisimizde uzman Marka Patent vekilleri marka araştırması yapar. Marka araştırması söz konusu markanın önceki bir kullanıcının veya tescil ettirenin haklarının ihlali riski olmaksızın kullanılıp kullanılamadığına dair veritabanı üzerinden gözden geçirilmesidir
 
Marka tescil başvurusu yapmadan önce, markanızın tescil almasını engelleyebilecek tescilli bir olmadığından emin olmak için yapılan marka araştırmasının raporu marka başvuru sahibine iletilir.

Marka Tescili

Tescil edilmesi istenen markanın mevcut diğer tescilli markalarla çelişmediği tespit edildiğinde, gerekli evraklar tarafımıza iletmeniz halinde - dilerseniz uzman vekilimize bizzat verebilir, dilerseniz online olarak yönlendirilebilir - vekil firma olarak Türk Patent ve Marka kurumuna marka başvurusu yapılır. 
Başvuru işlem sonrasında tescil gerekliliklerini karşıladığından emin olmak için Türk Patent ve Marka Kurumu markayı inceler. 

Yayın

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından kabul edilirse marka bülteninde marka yayınlanır. Markaya muhalefet gelmediği taktirde marka tescil işlemi tamamlanır. Marka bülten süresince markaya benzer olduğunu düşünen kimselerce markaya itiraz gelmesi halinde karşı görüş sunulur. Tüm muhalefetler kaldırıldığında marka tescil belgesi düzenlenir. Tescilli bir marka 10 yıl boyunca geçerlidir, daha sonra marka yenileme ücretinin ödenmesi ile tekrar bir 10 yıl için yenilenebilir.
 
Uzmanlarımızdan görüş almak ve marka tescili süreci için daha fazla bilgi almak için Antalya Marka Patent ofisi 0 242 248 61 00 iletişim hattını kullanabilirsiniz.

 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.