444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Isim Sorgulama

 

İsim Sorgulama

İsim sorgulama yani marka tescili olan bu kavram hakkında tescil işlemleri Sistem Patent danışmanlığından yapılmaktadır.  Sistem Patent şirketimiz aracılığı ile, tescile konu olan isim veya markanın tescil edilmesi açısından başlangıçta sorgulama işlemini detaylı şekilde yapmaktayız.

Marka tescili açısından başvuru yapılmadan evvel, mutlaka tescile talep edilen ibarenin sorgulanması veya araştırılması gereklidir. İsim sorgulama sırasında tescil talep edilen isim veya markanın hangi alanda icra edileceği tespit edilmesi gerekmektedir. Sınıfın belirlemesinin ardından markanın geniş aramaya tabi tutulması gereklidir.

İsim sorgulama, konusunda  uzmanlık gerektiren iş olmasının yanında hak kayıpları yaşamamak açısından uzman marka vekili Sistem Patent şirketimiz tarafından yapılması önemlidir.

Yer aldığınız sektörde yoğun  rekabet olabilir ve ya rakipleriniz güçlü olmayabilir. Fakat sizin her daima isim hakkınızı teminat altına aldırmanız gerekir. Sizin sektörde söz sahibi olabilmeniz, haksız gelir sağlama ve rekabetin de önünde engel oluşturmanızı sağlayacaktır. 

Bu kapsamda İsim veya marka sorgulaması, isim veya markanın, sizin teşebbüsünüze ait ürün ve hizmetlerin size rakip firmaların ürün ve hizmetlerinden farklı bir yapıya nail olmasını sağlaması kapsamında rakam, sözcüklerin, adların, logonun yada bunların bir araya gelmesi ile oluşturduğu imgelerdir. 

Bir markadan söz edebilmek açısından ayırt ediciliğe sahip olması gerekmektedir. Yoksa bir marka vasfına nail olmaz. İsim patenti sorgulama yapmak adına Sistem Patent web sayfamızı ziyaret edebilirisiniz. Burada sektörel ya da sınıf tabanlı sorgulama uygulamamızı kullanabilir gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Sorgulama yaptığınız alanda önceden aynı isim ile tescil alan bir marka yer alabilir. Bu tür durumda farklı bir alanda tescil sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

İsim Hakkı Sorgulama ve Başvuru Süreci

Resmi anlamda başvuru işleminizi başlatmanız sonrasında Sistem Patent şirketimiz uzman ekibi yaptığınız müracaatı hızlıca analiz edecektir. Yapacağımız analiz neticesine istinaden tarafınıza gerek olumlu gerekse olumsuz olarak geri dönüş sağlanacaktır.

 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.