444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Ürün Patenti Nasıl Alınır?

Ürün Patenti Nasıl Alınır?

Ürün patenti nasıl alınır? asıl ismi ile Patent Tescili nasıl alınır?sorusunun kısaca cevabı:  herhangi bir geliştirmenin adınıza kayıt altına alınması işlemidir. Bu süreç gerek ulusal gerekse ülkeler arası şekilde olmasını yanında, haklarınızın korunabilmesi için gerekli işlemler tümünü ifade eder. 
 
Patent tescil işlemi tamamlanmış geliştirmelerin diğer kişiler tarafından  kullanılmasına mani olabilirsiniz.
 
Sanayi ürünlerinde önemli derecede gerek duyulan patent tescili, ileriki zamanlarda ürünün üzerinden kazanılacak gelirden, ürün geliştiricisinin faydalanmasını sağlamaktadır. Bu arada patent her keşif adına verilmez. Kısaca patent genellikle ticari özelliğe sahip keşifler açısından kullanılan kayıt şeklidir. Bu bakımdan yapılacak patent başvurusu, oldukça detaylı ve önem verilmesi edilmesi gereken aşamaları kapsar.

Ürün Patenti Nasıl Alınır? konusuna istinaden patent tescili için ilk önce geliştirmenin daha önce kaydı yapılmamış olması ardından geliştirmenin patent almışlık durumun tespiti gerekir. Bu gerekçe ile patent tescil kapsamında ilk adım ön incelemedir. Bu aşamaya talep ederseniz kendiniz de yapabileceğiniz gibi, Sistem Patent şirketimiz danışmanlığında yapılmasının önemi vardır.
 
Patent başvurusu açısından geliştirmeler yasanın öngördüğü nitelikleri barındırmalıdır. Şekil hükümlere uygun duruma getirilen patent başvurusu  açısında yetkili merciye başvurusu yapılır ardında tescil işlemleri başlatılır. Yetkili mercinin onaylamasından sonra tescil işlemi tamamlanır.
 
Bu süreçler genel olarak karmaşık işlemleri barındırır. Pek çok aşaması yer alan tescili işlemlerinde bilgi birikimi olmadan sonuçlara erişmek pek kolay değildir. Bu gerekçe ile, geliştirmelerinize uygun şekilde tescil işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve garanti altına alınabilmesi açısından Patent Vekili Sistem Patent şirketimizi arayabilir ve süreçlerin mükemmel şekilde yürütülmesini sağlayabilirsiniz. 
 
Ürün patenti nasıl alınır? konusunda aklınıza takılan veya tescil içim başvuru yapmak istiyorsanız şirketimiz ile iletişime geçiniz.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.