444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Türk Patent Marka Sorgulama

Türk Patent Marka Sorgulama

Türk patent marka sorgulama, marka patent sorgulama gibi kelimeler kullanılmasının yanında asıl anlatılmak istenen ve süreçte de geçerli olan kelem marka tescil sorgulama işlemidir.

Türk patent marka sorgulama yasal ismi ile marka tescil sorgulama, bir işletmenin veya girişimcinin üreteceği ürününü veya hizmetini belirli bir isim altında piyasaya sürebilmesi açısından marka/ logo /kelime / işaret gibi tüm imgelere tescil edilebilmesi açısından, aynısı veya benzerinin daha önceden tescili ve tescil için müracaat durumunun araştırılmasıdır.
 
Ön sorgulaması yapılan marka isimleri, tescil müracaat yapılacak ürün ve hizmet sınıflarında içinde farklılık arz eder. Bir marka ibaresi herhangi bir ürün veya hizmet sınıflarının birisi adına farklı kılıcı gücü yüksek fakat bir diğer ürün veya hizmet sınıfları adına farklı kılıcı gücü düşük olabilir. Bu durumdan dolayı marka tescili sorgulama işlemi yapılacak her marka adı/adları kendisine özgü özellikleri göz önünde bulundurularak inceleme ve analiz yapılmaktadır. Bu işlemi online marka sorgulama ile bizzat kendinizde yapabileceğiz gibi kesinlikle marka patent vekilliği şirketimizin uzmanları tarafından yapılmasını önermekteyiz. 
 
Marka hakkı sorgulamalarında, genellikle marka isimlerine yapılan her ek kelimelerin markalara farklı kılıcı özellik sağladığı ve benzerlik durumunu bertaraf ettiği gibi hatalı bir sonuca erişilmektedir. Kısaca marka araştırma işlemlerinin kesinlikle Marka Vekili Sistem Patent şirketimizin konu uzmanları nezaretinde yapılmalıdır. Kendinizin yapacağı sorgulama işlemi ile şirketimizin yapacağı sorgulama işlemi aynı sonuçları verecektir. Fakat aradaki farkı şu şekilde belirtebiliriz. Şirketimizin uzmanları nezaretinde yapılan işlemlerde uzmanlarımız olası hataları tespit edecek ve önüne geçerek yürütülen uzun süreçte hiç zahmet çekmeden sorgulama ve tescil işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
 
Sistem Patent şirketimiz, günümüze kadar marka sorgulama işlemine tabi tuttuğumuz marka özelliği taşıyan tüm imgeler içi kesinlikle elde ettiğimiz araştırma sonuçları marka sahiplerinize yazılı şekilde rapor olarak sunmaktayız. Şayet markanın tescil aşaması ve tescilin ardından risk bulunması durumundan bunlara yaratıcı alternatifler sunduktan sonra müracaat yapılmış ve neredeyse tüm müracaatlarında itirazlar ve davalar olsa dahi tahmin ettiğimiz şekilde sonuca bağlanmıştır.
 
Sizde Sistem Patent şirketimizin, sorgulama hizmetlerinden faydalanmak, tescil süreci ve sonrası ihtimali bulunan tehlikelerden korunmayı hedefliyorsanız, marka ve patent vekillik firmamızın avukatları ile sizlere bu konuda yardım ve destek verecektir.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.