444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Tasarım Araştırma

Tasarım Araştırma

Bir tasarımın yeni olup olmadığı hususunda araştırma pek çok güçlüğü birlikte getirmesinin yanında çok zordur. Sebebi ise, tüm tasarımların kısıtlı bir sınıfta dile olsa ayrı ayrı karşılaştırılması olanaksız gibidir.
 
Tasarımlar ile ilgili her tasarımın tabii olduğu Locarno sınıfına göre o ürünün daha önceden veya güncel olarak yapılan başvuruları yapılan tasarımlar düzenli olarak raporlanabilir.
 
Bu da firmanın içerisinde bulunduğu sektörün rekabet koşullarını iyi analiz edebilmesi açısından önemli bir bilgi sağlayacaktır. 
 
Sistem Patent şirketimiz 6 aylık ve yıllık sözleşmelerle güncel verileri analiz ederek bunları müşterilerine sunduğu tasarım scope Tasarım izleme hizmetinden yararlanabilirsiniz.
 
Tasarım araştırma, tasarım tescil sorgulama veya tasarım tescil araştırma terimler ile aynı anlama gelmektedir. Endüstriyel tasarım sorgulama ile yapılacak araştırma konusunda Sistem Patent şirketimizin uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.
 
Tasarım araştırma yapılırken, önceden tescilli tasarımlar ile var olan tasarımlar arasında bulunan benzerlik analizi Marka ve Patent Vekili Sistem Patent şirketimizin uzmanlar eşliğinde yapılması daha sağlıklı sonuçlar verecektir. Sık olarak tescil edilmiş olsun ya da olmasın önceden mevcut tasarımlar üzerinde ufak değişimlerde bulunarak ilgili tasarıma yeni olma kıstası kazandırıldığı şeklinde hatalı kanaate varılmaktadır. Aslında esas şart önceki ile sonraki tasarımlar içinde bariz farklılıkların bulunması ve yeni olması kıstasına elinde bulunması gerekir.
 
Dolayısıyla tasarımların  tescili öncesi sorgulama veya araştırma işlemleri, tescil hükümleri, size sunduğu haklar, koruma çerçevesi, yasal zeminin hazırlanması ile verimli şekilde hukuki takibin yapılması açısından Marka ve Patent Vekili Sistem Patent şirketimizin konusunda tecrübeli uzmanlarımızdan danışmanlık hizmeti almanızı tescil açısından önem arz eder.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.