444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Patent Başvuru Ücreti

Patent Başvuru Ücreti
 
Patent başvuru ücreti, patent müracaat ücreti, patent başvuru fiyatı, patent müracaat fiyatı, patent müracaat tutarı bunların hepsinin tek çatı altında toplayan ortak isim patent tescil ücreti’dir.
 
Patent başvuru ücreti geneli adı ile patent tescil ücreti, buluşun kayıt altına alınması gayesi başvurunun yapılması için gerekli ücreti ve vekil firmanın sizlerin adına yürüteceği hizmetlerin toplamından oluşmaktadır.
 
Patent ücretleri kapsamına; buluş ya da müracaat eden kişi veya kuruluşun tasarladığı buluş eserini anlatan, tarifname, istekler, özet kısmı ve mevcutsa teknik çizim veya fotoğraflar, başvuru formu ve başvuru ücreti ile beraber şirketimiz tarafına resmen müracaat edilmesi ile patent Başvuru sürecinin başlatılması dahildir. Tüm bunlar müracaat ve danışmanlık adı altına birleşmektedir.
 
Başvuru ücreti yıl boyunca aynı kalır fakat vekil firma ücreti ise verilen kaliteli, profesyonel ve tescil işlemleri ve tescil sonrası yürütülen işlemler bakımından firmalar arasında sürekli değişmektedir. Değişimdeki esas unsur bazı firmalar tescile danışmanlık yapıp diğer işlemlere karışmaması, bu konuda patent vekili Sistem Patent şirketimiz tescil için ön sorgulamadan  tutunda tescil müracaatına hatta talep edilmesi durumundan patent izleme, yasal süreçlerde destek verme gibi işlerimizde danışmanlık hizmetimiz kapsamındadır.
 
Bu ücretin, patent müracaatının gerçekleştirilmesinin hemen ardından yatırılması zorunludur. Yoksa müracaat geçersiz kılınır. Resmi harç tutarı ve ücretlere de sitemizde erişebilirsiniz. Patent başvurusunun ve uzun süreçteki takibinin profesyonellik, tecrübe ve mesleki deneyim gerektiren çok önemli bir işlem olduğunu lütfen unutmayın! Bu konuda tecrübeli patent vekilleri ile çalışmanızı öneririz.
 
Tescil başvuru işlemleri ile ilişkili tüm sorularınıza yanıt almak için yetkililer ile iletişime geçebilirsiniz.
 

 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.