444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe
/patent-arastimasi.aspx

Patent Araştırması

Patent Araştırması

Patent araştırmasıpatent sorgulamasıpatent tescil araştırmapatent tescil sorgulama, patent bulma gibi kavramlar aslen doğrudur; fakat bu kavramların genel ismi Patent tescili sorgulama’ dır.

Patent araştırması yani patent tescili sorgulama, patent müracaatından bulunmadan evvel buluş konusu ile ilişkili bir ön araştırmanın işlemin yapılması en sağlam temellere sahip olacaktır. Patent sorgulaması, icat konusunun, önceden ülkemizde ve ya dünya genelinin herhangi bir alnından koruma alıp almadığı açısından bilgi edinilmesi hedeflenmektedir. Patent ön araştırma işlemi ile, önceden tasarlanmış bir buluş adına başvuru işleminin yapılmasının ve olası vakit kaybı engellemiş olur.
 
Patent araştırması, diğer avantajı ise icra alanınız ile ilgili olarak yapılan patent müracaatlarına erişime sağlayarak, size aynı piyasada yer alan rakip firmaları veya kişileri ve dünya genelinde yaşanan son teknolojik gelişmeleri takip etme olasılığı sağlamasıdır.
Patent bulma işlemini online ya da patent çevrimiçi yönetimi ile, hazırlandığımız özel veritabanmız kullanılarak öncece tescilli ve ya müracaatta bulunulmuş icatların, tescili talebinde bulunulacak icatlar ile ilişkili, sorgulama işlemi yapılmakta, yönetimin tüm kamuoyu tarafından bilinen şeklinin yenilik ilkesi kapsamında değerlendirilmektedir.

Patent sorgulama işlemi, siz değerli icat geliştiricilerimize, devamlı tescil konusunda yardımcı olmakta ve danışmanlık sağlamaktayız. Firmamızın uzmanları eşliğinden uygulanana online sorgulama neticesinde icadın tescile uygun bulunması halinde tescil başvurusunun başlatılması açısından bazı evraklar veya belgeler gerekmektedir. Bunlar ise;

Patent Başvuru Evrakları

  • Başvuru Formu (kişi veya işletme ait bilgiler yer almalıdır),
  • Tarifname metni; buluşun açıklanması (bir nüsha),
  • Tescil ile kayıt altına alınması istenen icadın öge ya da ögelerini barındıran istenç veya istençler
  • Tarifname metni ile, istenç ya da istenç ile atıfta bulunulan fotoğraflar (bir nüsha)
  • Buluşu detaylı anlatan özet bölümü (bir nüsha),
  • Vekaletname (imza + kaşe gerekli)

Konuyla ilgili diğer makalelerimize bakınız:

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.