444 22 41
 • İngilizce
 • Almanca
 • Türkçe

Online Tescil

Online Tescil

Online Tescil işlemi marka, patent, faydalı model, tasarım, coğrafi işaretler için yapılabilir. Sistem PAtent şirketimizin hizmetinize sunduğumuz online tescil hizmetimiz genel olarak marka ve patent tescilleri çin kullanılmaktadır.
 
Online marka tescil, ürün üreten bir teşebbüsün ilgili ürün ya da hizmetlerini aynı sektörde yer alan başka teşebbüsün ürün veya hizmetlerinden ayırt edilmesini sağlaması şartı ile özellikle sözcükler, sayılar, şekiller gibi tüm işaretlerin kayıt altına alınması işleminin web üzerinden yani online olarak yapılmasıdır.
 
Marka tescil online kapsamında, kendi ticari itibarını korumak, diğerleri nezdinde kullanılmasını engellemek adına Marka Tescili işleminin yapılması zorunludur.  
 
Tüketici kesiminin kafasında güven oluşturan bir firma olmak adına ilk başta Marka Tescili yapılması ile bu güveni kazanabilmek açısında adım atılmalıdır.
 
Marka Tescili: Piyasada rekabetin artık ücret düşürmek şartı ile ayakta kalmada sınırlara eriştiği ticari alanda sizlerde piyasada daha sağlam basabileceği alan oluşturacak, var olan rekabette bir adıma ön safhaya geçmenize teşvik edici unsur olacak.
 
Online marka tescil işlemi, Marka Tescil müracaatı öncesi kesin bir suretle iligli marka ya da ismin tescile uygunluk durumu analize tabi tutularak marka araştırılması gerçekleşir.
 
Marka Başvurusuna uygun markanın, ilgili evrakların tamamlanmasından sonra başvuru dosyası oluşturularak Sistem Patent şirketimizi başvuru ekranından online şekilde başvurusu yapılır.
 
Online Marka Tescili, Marka Tescil müracaat edildiği tarihten itibaren başlamakta ve yasal korumanın Tescil Belgesi alınınca sonuçlanan bu  süreç yaklaşık 1 yıl sürmektedir. 

Marka Tescil Başvuru için gerekli evraklar nelerdir?

 1. Başvuru sahibi firma ise yetkililerin imza Sirküleri ve firmanın vergi levhası
 2. Başvuru sahibi kişi ise Nüfus cüzdan nüshasının Sistem Patent şirketimize fax ya da mail yolu ile gönderilmesi
 3. Bu evraklara uygun şekilde hazırlanan vekâlet
 4. Karşılık sözleşme imzalanması
Patent online tescil ise, bir buluşun korunması açısından tescil işleminin web üzerinde çevrimiçi olarak yapılması sürecidir. Bu işlem belirttiğimiz gibi sitemizin başvuru ekranında yapılacağı gibi Sistem Patent şirketimizin uzmanları kontrolünde yapılması daha sağlıklı olacaktır.
 1. Patent Başvuru Evrakları
 2. Başvuru formu
 3. Buluşu detaylı açıkladığı tarifname
 4. istem veya istemler
 5. Resimler (bir nüsha),
 6. Buluşun özet (bir nüsha),
 7. Vekaletname
 

 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.