444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Online Marka Sorgulama

Online Marka Sorgulama

Online marka sorgulama, tescile konu markaların web yani çevrimiçi olarak araştırılması işlemidir. Evinizde, ofisinizde veya oturduğunuz yerden veritabanlarımızı kullanarak yapabileceğiniz gib en kaliteli sonuçlar için Marka Vekili Sistem Patent firmamızın konu uzmanları tarafından yapılmalıdır.
 
Online marka sorgulama ya da online marka araştırma,  çevrimiçi marka sorgulama, çevrimiçi marka araştırma şeklinde tüm ibareler kullanılabilir.
 
Online marka araştırma, tescil ofisimiz aracılığı yapılmalıdır. Tescile konu edilecek markanın araştırması veya sorgulaması yapıldığı güne kadar başlatılan önceki müracaat ve tescil işlemlerinin hepsi Sistem Patent web sitemizde yer alan veritabanımızda yer almaktadır.
 
Marka sorgulama online uygulanırken, müracaat edilmesi planlanan ismin ait olduğu mal veya hizmet sınıfında başvurusunun başlatılacağı  tespit edilmesi ile birlikte online olarak marka ön sorgulama ve online marka araştırma işleminin yapılması gerekmektedir.
 
Sistem Patent olarak, tescile konu edilecek isim, işaret, logo vs. gibi imgelerin araştırma ve sorgulamaları genellikle domain adı şeklinde yapılmasından dolayı erişilen sonuçlar akabinde sonraki süreçlerde yoğun olarak sorun çıktığını belirtelim.
 
Bundan ötürü tescile konu isim veya kelimenin detaylı  değerlendirmesinde konuda uzman Sistem Patent şirketimiz nezaretinde yapılması sonradan oluşacak güç zararlara karşı koruyacağı gibi, sonuçları açısından da önemli edinimler sağlayacağını da hatırlatalım.
 
Sistem Patent; Online Marka Sorgulama işlemi tamamlanan  isim veya logonun farklık sağlayan özellikleri ve temel ögelerini ne olduğu, tescil aşamasında ve sonraki süreçlerde itirazların gelmesi durumunda olası neticelere istinaden rapor tutarak tarafınıza bildirmekteyiz.
 
Marka araştırma hizmetlerimiz kapsamında ulusal yahut ülkeler arası veritabanlarımızı kullanabilirsiniz.
 
Benzer yazılara bakınız: Marka Tescil Sorgulama Online
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.