444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Tescil Sorgulama Online

Marka Tescil Sorgulama Online

Marka tescil sorgulama online terimi kapsamında marka tescil işlemi, Ticari kuruluşlara veya kişiler, türettikleri isimleri, sloganları, şekiller, rakamları ve kişi isimlerini diğer Ticari kuruluşlara veya kişiler ürünlerinde ayırılmasını sağlana unsur marka tescilidir. Markalar yasal anlamda kullanım hakkının tümü ile müracaat sahibine ait olabilmesi açısından Marka Vekili Sistem Patent şirketimiz danışmanlığında  yetkili kurumuna tescili müracaatının yapılması gerekir.
 
Piyasada markalaşmak isteyen tüm işletmelerin, ilk ve en önemli adımı; diğerlerin ayrılmasını sağlayacak özelliğe nail olması, zihinde kalıcı ve tabi ki rekabet gücü sağlayacak marka ismi kararlaştırmalıdır. Markanın kararlaştırılmasından sonra, önceden benzer müracaatın veya tescilinin yer alıp almadığı sorgulanır,  marka tescili sorgulama sayesinde boşa yatırımları ve vakti kayıplarını önemli ölçüde engelleyecektir. Tabi bu işlemi web sitemizde yer alan marka tescil sorgulama online ekranımızdan da yapabilirsiniz.
 
Marka tescil sorgulama online hizmetimiz kapsamında tescil müracaatı evvelinde ön sorguması yapılması sermayenizin doğru şekilde yönlendirmenizi sağlar. Yetkili kuruma yapılan marka tescil müracaatının marka tescil belgesi alarak taçlanması ortalama bir sene gibi süre almaktadır. Bu sürenin ardından markalar ise tescil kriterlerini taşımadı için reddedilmektedir.
 
Firmalar markalarını kullanıma sunmaya başladıkları ilk gün itibari ile yatırımda bulunmak durumundadır. İlgili kurum tarafından, marka tescil müracaatına ret hükme gelmesi halinde ise marka olma yatırımları ziyan olmaktadır.
 
Bu gerekçeye bağlı olarak, tescil edilmek istenen markanın müracaatları öncesinde marka hukuku bakımından tescil kriterlerine uygunluk durumlarının sorgulanması, araştırılması ardından yorumlanması önemlidir. 
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.