444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Tescil Patent

Marka Tescil Patent

Kamuoyu tarafından yoğunlukla kullanılan marka tescil patent, marka patent, isim hakkı, isim patenti, isim tescili, gibi  tescil terimlerinin asıl anlamı Marka Tescili`dir. Yasal bakımdan tescil terimi içerisinde bu çeşit ibareler bulunmamaktadır. Markanın korunabilmesi ve tescil edilmesi açısından Marka Tescil terimi geçerlidir. Marka tescil işlemi yapılırken Marka Vekili Sistem Patent şirketimiz danışmanlığından yürütülmektedir.
 
Firmalar yer aldığı piyasada kurumsal boyut kazanmak, firmaya ilişkin ürün veya hizmetlerin taklide  konu olmasını engellemek ve müşterileriniz tarafından tanınmak açısından marka tescil patent oldukça önemli konudur. Marka tescili ayrıca halk arasında isim hakkı, isim patenti, isim tescili ve marka patenti olarak da bilinmektedir. Marka başvurusu yapılıp tescil edilen bir marka ilgili sektörde başka firma veya kişilerce kullanılamaz. Bunun için yapılacak başvuru daha önceden tescil edilen markalardan farklı ve ayırt edici olmalıdır.
 
Sistem Patent şirketimiz danışmanlığında yürütülen marka tescili adına başvuru yapılarak tescil hükmü veren yetkili kurum Türk Marka ve Patent Kurumu’dur. Lakin markanın ön araştırmasının gerçekleşmesi, tescil açısından uygunluğunun değerlendirilmesi ve yapılacak müracaatın sektörüne uygun sınıflarda gerçekleşmesi marka tescil için önemli aşama olmasından dolayı genel olarak profesyonel hizmet veren Sistem Patent şirketimiz tarafından yapılmasını önemle tavsiye etmekteyiz. 
 
Markanın tescile uygunluğunun kontrolü yapılmadan veya uygun olmayan sınıflarda yapılan müracaat; marka müracaatının reddedilmesine ya da tescil alsa dahi size çalıştığınız alanda koruma kazandırmayacaktır. Bu gerekçeden dolayı yeni müracaatlar gerek firmanızı finansal açıdan zarara uğratmakta gerekse zaman kaybına neden olmaktadır. Marka Tescil Patent konusundan en sağlıklı yol şirketimiz danışmanlığında yürütülmesidir.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.