444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Tescil Kontrol

Marka Tescil Kontrol

Marka tescil kontrol, diğer ifade ile marka sorgulama, tescili düşünülen kelime ya da işaretin önceden tescile konu olup olmadığı durumunun tespiti ve aynı zamanda tescil müracaatlarının yer aldığı aşamayı görebilmek amacıyla uygulanan terimdir.  
 
Marka tescil kontrol yani marka sorgulama, Marka Ve Patent Vekili Sistem Patent şirketimiz danışmanlığında yapılabileceği gibi, marka sahibi bizzat kendisi de sorgulama ekranımıza kullanarak da online şekilde yapabilir. Burada önem verilmesi gereken konu marka sorgulama neticelerinin bilgi edinmek amaçlı olduğunun bilinmesi ve bu neticelere göre yapılması düşünülen başvurunun tescile uygunluğu anlamına gelmediğinin bilinmesidir. Marka sorgulama işlemi detaylı şekilde yapılmalı ve bu işlem Sistem Patent şirketimizin uzmanları nezdinde yaptırılması daha garanti sonuç alınmasını sağlayacaktır.
 
Tescil işlemi açısından marka başvurusu yapılmadan evvel marka tescil sorgulanması yapılması gerekir. Sorgulama hizmetini Sistem Patent şirketimiz aracılığı tamamen hiç bir ücret talep etmeden yapılmaktadır. Profesyonel olarak destek alınmadan kendinizde yapabilirsiniz tabi fakat işi bilen kişilerden destek almak sorguladığınız marka açısından daha sağlıklı sonuç almanızı sağlayacaktır. Marka konusu sınıfında yer alan diğer tescil edilmiş markalar ile kıyaslanması, marka sorgulaması işlemidir. Marka Vekili Sistem Patent şirketimizin tecrübeli marka danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.
 
Marka tescil kontrol neticesinde belirlenen bazı marka müracaatları tescili yapılmamış yalnızca başvuruda kalmış ya da gelen itiraz üzerine ret hükmü almış olabilir. Bazılar ise başvuruların sınıfların belirli alanlarında tescil e konu edilip diğer ürün ve hizmetler kapsamında tescili almamış olabilir. Bu gerekçe ile ürün ve hizmete ait bilgilerin açık olarak firmamıza iletilmesi önemi bir durumdur.
 
Marka sorgulama işlemi, online marka sorgulama ekranımızdan da yapılmaktadır. Marka sorgulama online neticesinde markanın tescile uygun özellikte olması kanaatine varılması ile iligli markanın kesin olarak tescil edileceği anlamına gelmez. Süreç kapsamında itiraz prosedürleri ya da diğer değerlendirme neticelerine istinaden değişik durumlar belirebilir.
 

 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.