444 22 41
 • İngilizce
 • Almanca
 • Türkçe

Marka Tescil İşlemleri

Marka Tescil İşlemleri

Marka Tescil İşlemleri kapsamında Marka tabiri, bir kişinin veya girişicinin imal ettiği mal veya hizmeti sektördeki diğerlerinden ayırmak amacı ile kullandığı türlü işarettir. Resmi Marka Vekili Sistem Patent şirketimiz aracılığıyla yetkili merciler tarafına yürüttüğümüz hizmetler kapsamında yaptırdığımız marka tescilinin kazandırdığı koruma süresi 10 senedir. Her 10 senelik aralıklar ile yenileme işlemi yapılarak talep edildiği kadar koruma uzatılabilir. 
 
Tescilli markanın taklide konu edilmesi durumunda ise Marka Vekili Sistem Patent şirketimiz marka tescil işlemleri kapsamında gerekli cezai yaptırımlar uygulatılabilir. Bir girişimcinin markası, sahip olduğu müşterisi ile bağı oluşturur. Markası ile birlikte üretici, piyasaya arz ettiği ürünün ya da hizmetin özelliklerine yönelik garanti sunar. Marka kuruluşun en önemli reklam mekanizmasıdır. Marka Vekili Sistem Patent şirketimiz, siz değerli mark sahiplerimizin markalarını tescil ve sonrasında da benzeri markaların tescil edilmesini engellemek gayesi periyodik olarak aylık bültenleri; talep gelmesi durumunda kuruluş ile yapılacak “Takip Sözleşmesi” imzalamamız akabinde takibi yapmakta ve gerek duyulan hallerde kuruluşları haberdar ederek talepleri durumunda itiraz işlemlerini yürütmekteyiz.

Marka Tescil İşlemleri Kapsamında Yapılacak İşlemler İse;

 • Markanın aynısı ya da benzeri ile ilişkili marka benzerlik sorgulamasını yapmak.
 • Sorguladığımız markada; benzer marka ya da sınıf bulunmaması durumunda müracaat işlemi başlatmaktayız.
 • Yetkili merci tarafından yapılan incelemenin ardından bültende ilana karar verilmektedir.
 • Bültende yayına çıkan marka 2 ay yayında kalır ve itirazlara açık durumdadır.
 • İlandaki markaya itiraz yapılmadığı durumda tescile hüküm verilmekte ardından tescil belgesi hazırlama harcının ödenmesi gerekecektir.
Tescil belgesi hazırlama harcı ve diğer eksikliklerin kapatılması ile 2 aylık sürenin ardından Marka Tescil Belgesi hazırlanarak tarafımıza iletilecektir.

Marka Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

 1. Tescile konu marka ismi
 2. Tescile konu markanın icra edileceği mal ya da hizmet çerçevesi.
 3. İşletim belgesi
 4. Vekaletname
 

 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.