444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Tescil Fiyatları

Marka Tescil Fiyatları

Marka tescil fiyatları, marka tescil ücreti veya marka tescil maliyeti, marka sınıf tutarı ve vekil firma ücretlerinin toplamından oluşmaktadır. Marka sınıf tutarı her yıl sabit kalmak ile birlikte vekillik firma ücreti verilen hizmete ve kalite göre değişkenlik arz etmektedir. Sistem Patent marka vekilliği firmamız sektörde yıllardır hizmet vermesinin yanında kazandığı tecrübe ve bilgi birikimi ile piyasa şartlarına göre en uygun ücretler ile tescil işlemlerini yürütmektedir.

Marka tescil fiyatları oluşturan unsurlarından sınıf ücreti, her yıl yetkili merciler tarafından belirlenmekte ve bu tutar yıl boyunca sabit kalmaktadır. (Yalnız sınıf adeti arttıkça ücrette de artış yaşanmaktadır) Diğer bir unsur olan  vekil firma ücreti ise; verilen kalite, sektörde uzun yıllar yer almanın kazandırdığı tecrübe etkilidir.

Marka Tescil Başvuru Evrakları;

  • Marka  başvuru formu, müracaat sahibi tarafından doldurulmalıdır.
  • Marka başvuru ücretinin yatırılması ve dekontu
  • Müracaat konu olan marka/ logo veya ilgili işaret
  • Vekaletname(sitemizden bulabilirsiniz.)

Marka tescili adına, girişimde bulunulacak başvuruda oluşan ücretler bazı kriterlere göre tespit edilir. Genel olarak marka başvuru ücreti adına yatırılması gereken harç bedeli, marka tescil firmalarının vekillik tutarları ve marka tescili onaylanması ile tescil belgesi harç tutarından oluşmaktadır. Ayrıca ödenen harç tutarları marka adedine ve müracaat şekline uygun olarak farklılıklar arz edebilir. Online müracaat ile fiziki müracaat adına yatırılan harç ücretleri farklılık belirtir.

Marka tescil ücreti, incelenirken verilen hizmet, verimliliği, işlemlerin takibi, bilgi ve birikimi bir arada analiz edilerek karar verilmelidir.

Konu uzmanı olmayan kişi ve kurumlar tarafından başlatılan müracaatlar ya da hem tescil aşamasında hem de tescil sonrası muhtemel bazı sorunları bildiği halde marka sahibinin bilgilendirilmemesi veya yanlış müracaat sebebi ile yoğun olarak marka müracaatları ret edilmektedir. Sorunlu bir markadan muhtemel oluşan sorunlardan yeni bir hizmet ücreti oluşturmak adına ret hükmü  geleceğini bile bile müracaat yapılmakta ve sonucunda ise çıkan kısmi ya da tümden ret hükmünde itiraz hizmeti çıkartılarak fazladan bir hizmet tutarı talep edilmektedir.

Kısaca bir marka müracaatından birden fazla hizmet çıkartarak fazla hizmet tutarı elde etmek isteyen kurumlar fazla gelir sağlamak amacı ile, müracaat sahibi tarafından yapılan yatırımlarının tümünün boşa gitmesine ve marka sahibinin imajının kaybolmasına neden olmaktadırlar. Bu durumdan dolayı kesinlikle danışmanlık hizmeti aldığınız firmalardan müracaat öncesi ve marka tescil sürecinde muhtemel sıkıntılar, yazılı olarak talep ediniz. Gelebilecek bir RET hükmünde, RET hükmünün çıkma sebebini mutlaka sorgulayın.

Konuyla ilgili diğer makalelere göz atınız:

 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.