444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Tescil Fiyatı

Marka Tescil Fiyatı

Marka tescil fiyatı konusu, marka başvurusu esnasında alınan bedeller, yetkili merciye ödenmesi gereken sınıf başına düşen harç tutarı ve vekillik firma hizmeti ücreti toplamından oluşur. Sistem 
 
Marka sınıf sayısı, müracaatı yapılacak markanın faaliyet ettirileceği ve ya icra ettirildiği ürünlerin ya da sunduğu hizmetlerin dahil olduğu sınıfların kararlaştırılması sonucu ile ortaya çıkar. Bu kapsamda marka tescil fiyatı konusunu belirleyen faktörlerden biri sınıf adetidir.  Sebebi ise, yetkili merciye ödenmesi gereken harç tutarı sınıf adetine istinaden artış göstermektedir.
 
Marka tescil fiyatını asıl belirleyen faktör vekil firma hizmetidir. Çünkü; piyasada yer alan firmaların yarısı sadece müracaat evrakların toplanmasına yardım olmaktadır. Müracaat sonrasına karışmazlar ve bu sebepten dolayı az miktarda danışmanlık ücreti alırlar. Sistem Patent şirketimiz ise piyasada yer alan diğer firmalara istinaden, gerek müracaat aşaması gerek tescili alınması gerekse talep gelmesi durumunda tescil sonrasında tüm yasal süreçleri yürütmektedir. Tüm bu işlemleri piyasaya oranla en cazip fiyat seçenekleri yapmaktayız.
 
Marka tescil işlemleri esnasında marka sahibinin gereklilik durumuna istinaden tescil fiyatlarının belirlenebilmesi açısından pek çok değişik etken yer almaktadır. Müracaatta bulunacak marka sahibinin yaptığı müracaat adına marka tescil ücreti hesaplanabilmesi konusunda dikkat edilmesi gereken esaslar; yetkili merciye yatırılması gereken harç ve marka sahipleri adına hizmet yürüten firmanın danışmanlık tutarıdır.
 
Belirelim, yapılan başvuru ile birlikte, 1 sene sonra netlik kazanan tescil hükmü ile tescilin resmileşmesi sonucunda; yine ödenmesi gereken Tescil Belgesi hazırlama bedeli de tescil ücreti ek olan bir bedeldir.
 
Bilindiği gibi her ay firmalar tarafından sayısız tescil müracaatı yapılmakta. Marka tescil fiyatı oluşturan sınıf harç tutarı yetkili merci eşliğinde her sene güncellenerek zamlanmaktadır. Yapılan müracaatlara (sınıf sayısına) istinaden tescil fiyatlarında da değişim görülmektedir.
 
Benzer yazılara bakınız:
 
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.