444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Tescil Firmaları Ankara

Marka Tescil Firmaları Ankara

Marka tescil firmaları Ankara Sistem Patent şirketimiz danışmanlığını yaptığı, tescilin işlevlerini bir kuruluşun ürün veya hizmetlerini rakip işletmenin ürün veya hizmetlerinden ayırmasına vesile olmaktadır. Bunun yanında marka; ürünün kimler tarafından üretildiğini belirtmekte; tüketici tarafından bir nevi imaj kazandırma; satın alınan ürünün kalitesini göstermekte ve gerek reklam  gerekse tanıtım aracı şeklinde de kullanılabilmektedir.
 
Marka tescil işlemi yapılırken, önem verilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Bu noktaların başında ise, marka ibaresinin uygunluk durumudur. Markanın müracaat yapılmadan evvel tescili talep edilen işaretin çeşitli firmalar veya bireyler tarafından tescilin ya da tescil müracaatının olup olmadığının sorgulanması önemle yapılması gereken konularında en başında gelir.

Marka tescil firmaları Ankara Sistem Patent şirketi olarak belirmemiz gereken, karıştırılan diğer faktör ticaret unvanının tescil edilmesidir. Ticaret unvanın gerçek hedefi, ticari kuruluşu tanımlamak olmasının yanında, markanın tescili ile kazanılan TEKEL HAKKI elde edilmez. Ticari adın marka şeklinde korunabilmesi sadece markaların tescili yapılarak mümkün olur. Diğer durumunda ise ticari adına diğer kişiler adına marka şeklinde kullanılması takdirinde ticaret unvanının değişikliği söz konusu olabilecektir.
 
Markaların tescili ile yasal korunması 10 sene olmak ile birlikte 10 ‘ar senelik aralık dahilinde yenileme işleminin yapılması kaydı ile sınırsız olarak koruma sunan tek belgedir.
 
Sistem Patent şirketimiz, piyasada marka olma aşamasında müracaat aşamasından, tescil belgesi almaya dek ve daha sonradan yasal koruma aşamasına hizmet vermek amacı ile hareket etmekteyiz. Günümüze kadar gelen Marka tescil firmaları Ankara Sistem Patent ofisimiz tescil konusunda uzman vekil firma olarak sektörde sürekli gelişme kaydeden bir ivme göstermekteyiz. 1999 yılından günümüze profesyonelliğimiz ve kaliteli hizmet politikamız ile marka sahiplerimizin memnuniyetini ön safhada tutarak hizmetlerimizi yürütmekteyiz.
 
Marka belirleme, marka sorgulama, gerek yurt içi gerekse yurt dışı markanın tescili, marka müracaatlarına verilen ret yahut kısmi ret hükümlerine itirazlar ve karşı görüşlerin belirtme, marka devir, unvan, lisans v.b gibi yasal danışmanlığı hususlarında müşterilerimize en güncel ve en doğru bilgi vererek hizmetlerimizi vermeye devam etmekteyiz.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.