444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Tescil Ettirmek

Marka Tescil Ettirmek

Ülkemde dahil, dünyanın pek çok markası günümüzde marka tescil ettirmek kaydı ile yapılan marka başvurusu ile, gerek kendi adını gerekse firma adına ait alt tabaka inşasına dahil pek çok ürün veya hizmetlerini de koruma kapsamına alabilmektedir. Marka Ve Patent Vekili Sistem Patent şirketimiz danışmanlığında, Firma veya kişiye ait mamul veya hizmetler, tescil işlemine konu edilerek, başka bir oluşum bu isim veya markayı, alt taban oluşumlarını ve aynı şekilde ürünlerini koruma altına alarak taklide veya yineleme gibi süreçlerin önüne geçmesine yardımcı olmaktayız. 
 
Bunlar ile birlikte benzeri ürünleri ya da ürün ya da hizmeti ilişkin olduğu kuruluş veya kişi haricinde diğer firmanın ürünlerinden veya hizmetlerinden farklılık elde etmesi açısında şekilde, logo veya benzeri işaretlerinde faali, marka tescil ettirmek şeklinde nitelendirilir.
 
İşaretler kapsamından yer alan kelimler, sözcükler, semboller, şekiller gibi çeşitli görsel açıdan belirtilen imgeler tescil işlemine tabi tutulabilmektedir. Ürün veya hizmetleri açısından tescil edilmiş herhangi bir markanın, tescilsiz yani korumasız ve hak sahibi konumunda olmayan marka nezdinde ürünün yahut hizmetin aynısını faali yetkisi yer almadığı gibi, asıl hak sahibi tarafından bu duruma itiraz etme işi yasal mercilere kadar götürebilmesi ardından bu kapsamda kesin olarak hak sahibi olmasından dolayı haklı çıkacağı, tescil işlemine dayalı özelliktir.
 
Marka tescil ettirmek için bir mamul ya da benzer hizmetler veren kuruluş veya kişinin başvurması üzerine gerekli işlemler Marka Vekili Sistem Patent şirketimiz aracılığı yapılmakta ve yetkili merci tarafından incelenmektedir. Müracaat kapsamında, marka sahiplerine uygun marka tavsiye edilerek ait sektörde kodları ile belirteceğiz. Yapılacak müracaat sonrasında yetkili mercinin uzmanları nezaretinde gerçekleşecek marka sorgulanması 8 ay içerisinde gerekli incelemeler ve doğruluk teyitleri sağlanmasının hemen sonra işleme tabi tutulacaktır.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.