444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Tescil Belgesi Yenileme

Marka Tescil Belgesi Yenileme

Marka tescil belgesi yenileme, tescil işlemi  tamamlanan markaların koruması devam etmesi açısından koruma süresi dolması ile yapılır. 10 seneliğine yapılır ve yenileme ile koruması devam eder. Diğer ifade ile tescil ettirip Belgesini aldığınız söz konusu markalar; her 10 sene de bir Sistem Patent şirketimiz danışmanlığından yenileme işlemine tabi olmalıdır. Marka yenileme yapılmaması durumunda, ise markalar boşa düşecek ayrıca başvurulara açık duruma gelecektir. Bu kapsamda başka kişiler tarafından alınıp kullanılabilir şekle gelecektir. Doğal olarak kimse en büyük ana sermayesi markasının diğer kişiler tarafından kullanıma sunulmasını istemez. Bundan dolayısı tescil ettirdiğiniz markanızın ve tescil belgesinin takip işlemini yaptırarak gerekli süreler kapsamında marka yenilemesi yapılması zaruridir.
 
Marka tescil belgesi yenileme işlemini yaptırmayı düşünüyorsanız yasa belirtilen süreler doğrultusunda yeniden Sistem Patent şirketimize başvuru yapmanız gerekmektedir. Marka tescil yenileme süresi, tescil belgesinde belirtilen tarih itibari ile 6 ay şeklinde belirtilmiştir. Bu sürelerde yenilemesi yapılmaması durumunda ilgili marka hükümsüz duruma düşecektir.

Tescil Yenileme işlemini yapılabilmesi için;
  1. Başvuru esnasından ödenecek harç tutarı ve ödendiği belgeleyen makbuz
  2. Marka tescil yenileme formunun doldurulması
Üst kısımda sıraladığımız evraklar gerekmektedir ve  marka tescil süresinin tamamlanması son gününden geriye 6 ay boyunca yapılmalıdır. Bu süreye ilişkin, Sistem Patent firmamızdan daha detaylı bilgi alabilir veya işlemlerinizi online olarak yaptırabilirsiniz. 
 
Marka Ve Patent Vekili Sistem Patent şirketimiz danışmanlığında yapılan Marka tescil belgesi yenileme işlemleri sonunda markalar 10 yıllığına korunmaya alınır. Sizlerde markanızın korunma süresini uzatmak istiyorsanız şirketimiz ile iletişime geçiniz.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.