444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Tescil Belgesi Nereden Alınır?

Marka Tescil Belgesi Nereden Alınır?

Sistem Patent şirketimiz marka ve patent şirketi olarak marka ve patent belgesi alma hususunda sizlere yardımcı olmaktadır. Türk Marka Ve Patent Kurumu nezdinden alınan bu belge, yasa kapsamında belirlenen bir takım araştırma ve inceleme aşamaları ardından verilmektedir. Marka tescil belgesinin nereden alınır sorusuna istinaden öncelikli olarak şu aşamalara tabi tutulacağınızı bilinmesi gerekmektedir.
  1.  Marka Başvurusu
  2. Müracaatın marka bülteninde ilanı süreci
  3. Süreç kapsamında 3. kişiler tarafından gelebilecek itirazlara konu olmayan müracaatlar, tescillenir.
  4. Marka Tescil Belgesi açısından belirlenen ücretin yatırılarak sonucun Sistem Patent şirketimiz tarafından belgeniz gönderilir.
Üst tarafta saydığımız adımları daha ayrıntılı şekilde analiz edelim. Başlangıç olarak bir açıklama yapalım. Tescil süreçlerinde yasal, zorlu ve uzun yürütülmesi gereken resmi işlemleri sizlerin adına Marka Ve Patent Vekili Sistem Patent şirketimiz danışmanlığından yapılmaktadır. 
 
Marka tescil belgesi nereden alınır? konusuna açıklık getirdiğimizi göre şimdi süreçlere göze atalım. Marka tescil belgesi bakımından, başlangıçta marka ön araştırma uygulanması yapılması, önceki süreçler kapsamında böyle girişimin varlığı konusunda Sistem Patent şirketimizin kaliteli veritabanı kapsamında araştırılmalıdır. Şayet böyle durum mevcut değilse “Marka Başvuru Formu” müracaat eden kişi tarafından doldurulmalıdır. Fakat bu işlemler, artık online olarak da yapıldığından artık müracaat işlemlerinizi web üzerinden de da yapabilirsiniz. Online müracaatlar birebir dosya taşıma ile yapılan başvurulara oranlara daha hızlı olarak yapılabilmesi ve fiyatlandırma açısından da daha uygundur. Konu ile ilgili kapsamlı bilgileri danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Online işlemleri yapabilmeniz açısından elektronik imzanızı olması gerekmektedir.
 
Başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmasının ardından yapılan müracaatlar aynı gün yapıldığı dakika içerisinde işleme alınmaktadır. Herhangi bir eksiklik bulunması durumun giderilmesi için marka tescil müracaatı yapan kişilere ilave iki ay süre de tanışmıştır. Tescil korumasının tam anlamı ile başlayabilmesi için var olan eksikliklerin ilave sürede kapatılması gerekmektedir.
 
Tescil başvuruları tahmini olarak 11- 12 ay kadar sürmektedir. Bu sürecin 2 ayını, markanın, marka bülteninde yayını oluşturmaktadır. Tescil belgesi alımı için de, diğer kişiler tarafından markanın bültende yayında kaldığı süre içinde diğer kişiler tarafından yapılan itiraz gelmemesi gerekir.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.