444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Tescil Belgesi Nedir?

Marka Tescil Belgesi Nedir?

Marka tescil belgesi nedir, bir isim ya da işaretin tescil aşamasının tüm süreçlerini başarı ile geçirmesi akabinde markanın yetkili organlardan tarafından müracaat sahibi adına kayıt altına alındığını ve ilgili marka üzerinde yer alan hakları ispatlayan tapudur. 
 
Marka tescil belgesi nedir? sorusu kısaca, markadaki mülkiyet veya hakkılarınız belirten yetkini organları Tarafından temin edilen resmi belgedir.
 
Sistem Patent şirketimiz, Türkiye’nin tüm illerinde binlerce referansımız olmasının verdiği haklı gurur ve güven ile Marka tescili konusunda bir fiil hizmet vermekteyiz.
 
Danışmanlık şirketimiz yetkili organ tarafına, işlemde bulunabilme yetkilisine sahip Marka ve Patent Vekili olarak Online olarak 2 saat içinde müracaat İşlemlerini tamamlamaktadır.
 
Marka tescil belgesi kazandığınız markanın yasal anlamda güvenceye alınmasını sağlayan bir belgedir. Kısaca kullandığınız veya kullanmayı düşündüğünüz markanın resmi anlamda kayıtlara işlenmesi ve güvenilir kriterinizin artması anlamına taşımaktadır. Bu belgeye sahip olmak açısından ise zorlu bir süreç yaşayacaksınız. Lakin marka tescil müracaatı sonrasında tescil belgesi elinize ulaştığında ise rahat edebileceğinizi ve bundan beri kurumsal bir statüye sahip olacağınızı belirtelim.
 
Marka tescil belgesi, sayesinde tüm işleriniz daha resmi olacağından dolayı ve ayrıca kullandığınız marka adını daha sonradan hiçbir kişi veya kuruluş tarafından kullanılamayacağını bilin. Tescil belgesi alınan markayı kullanan kişilere karşı yüklü oranda tazminat talebinde bulunabilirsiniz. Dolayısıyla kullanımda olduğunuz marka, kimse tarafından zarar göremeyecek ve izinsiz şekilde kullanıma sunulamayacak. Marka başvurusu ile, sizler de markanızı kayıt altına aldırabilir ve markanıza ilişkin tescil belgesine sahip olarak ve güvenle kullanabilirsiniz.
 
Tescil işlemi, marka başvurusu yapılmasının ardından 11 ay sonundan tamamlanmaktadır. Süreç içerisinde evraklarınız kontrole tabi tutulmakta, sorun olan evraklarınıza yönelik tedarik edilmesi istenmektedir. Ardından da onay hükmü alabilir ve tescil edilen markanızı kullanabilirsiniz.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.