444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Tescil Belgesi Fiyatı

Marka Tescil Belgesi Fiyatı

Marka tescil belgesi kapsamında, marka tescili için başvuru yapan şahıs ve ya kuruluş, müracaatta bulunmasının ardından, işlem  veya sürecin tamamlanması ile, müracaatı başlatılan markaya ait belgesi alabilmesi kapsamında marka tescil belgesi fiyatı olarak gerekli ücret ödemesi zorunludur. Belge düzenleme fiyatı olarak ilgili ücretin ödememesi takdirinde de marka başvurusu yanar ardından müracaat dosyası kapatılır.
 
Marka tescil belgesi fiyatı, tüm işlemin sonunda hesabımıza yatırılması gereken ücret olmak ile birlikte, karşılığında tescil belgesi alınmaktadır. Bu ücret karşılığından tescil belgesi alınması ile birlikte bu gerekli ücretten hariç olarak 10 sene süre ile tescilli markaya yönelik başka bir ücret yatırılması istenmez. Marka tescil belgesi ücreti, yıldan yıla olarak  ilgili kurum nezdinde belirlenmekte ve sürekli artmaktadır. Tescil belgesi ücreti müracaatı yapılacak sınıf adetine istinaden değişim göstermez.
 
Marka tescil belgesi ücreti, ister tek sınıfta müracaat yapılmış olun isterse tüm sınıfları kapsayan yani 45 sınıflı bir müracaat yapılmış olsun aynı ücret yatırılır. Marka tescil belgesi fiyatı, tescil müracaatının tüm sonuçların tamamlanması neticesinde son nokta olarak ifade edilir.
 
Marka tescil belgesi fiyatına ek olarak, her 10 yılda bir tescilin yenilenmesi kaydı ile, gerekli ücretleri yatırılması gerekir. Marka tescil müracaat tarihinden itibaren 10 yılın tamamlanmasına 6 ay önceden marka tescil yenileme işlemleri başlatılabilir. 10 yıl bitmesinin ardından ileriki 6 ay içerisinde ek yani cezalı ücreti yatırılması ile marka tescil belgesi yenilenir. Ek olarak verilen bu sürede aşılırsa artık marka hükümsüz duruma düşer. Şunu da hatırlatalım, marka tescili yenilenmese dahi 2 yıl içinde konu markayı kullanabilmek kaydı ile diğer kişilerin marka tescil müracaatlarına itiraz edebilir.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.