444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Tescil Başvuru Ücreti

Marka Tescil Başvuru Ücreti

Marka tescil başvuru ücreti, marka tescil başvuru fiyatı, marka başvuru ücreti, marka başvuru fiyatı konusunda bilgi almak için Sistem Patent firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.
 
Başvuru yapan firma ya da kişinin yaptığı müracaat için marka tescil başvuru ücreti fiyatlandırılması esnasında dikkat edilecek unsurlar vardır. Bunlar; sınıf harç bedeli ile sizlerin adına işlemleri yürüten vekil firma bedeli ve toplam bedel üzerine ilave edilecek KDV oranıdır.
 
Yapılan başvurunun ardında 1 sene sonra netlik kazanan tescil kararının gelmesi ve resmiyet kazanması ile; yine ödenmesi gereken Tescil belgesi ücreti de marka tescil ücreti haricinde ek bedeldir.
 
Her ay firma veya kişiler tarafından yapılan binlerce tescil başvurusu yayınlanmaktadır. Marka tescil başvuru ücreti kapsamında sınıf ücreti her sene güncellenerek artmaktadır. 
 
Marka tescil işlemlerinde ödenecek olan marka başvuru ücreti içinde yer alan harç tutarları yetkili Kurumu tarafından kararlaştırılmaktadır. Sınıf harç tutarı resmi ücretler olmasının yanında tescil işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi ve tamamlanabilmesi açısında ödenmek zaruriyettir. Markaların tescil işlemlerinde yatırılması gereken ücretler; markanın tescile konu edileceği Ürün veya Hizmet sınıfına göre yani sayısına göre farklılık arz eder. Tescil edilmesi düşünülen markanın  ürün veya hizmet sınıflarının sayı olarak artması ya da azalması müracaat maliyetinizi de aynı ölçüde artış yada azalma şeklinde değişecektir. Bu talep edilen ücretler markanızın tescil başvurusunun yapılabilmesi mahiyetinde işlemlerin en başında ödenir.
 
Marka tescili işlemleri sonuca bağlanması akabinde tescil belgesi alabilmeniz doğrultusunda marka tescil başvuru ücreti kapsamında Resmi Belge Hazırlaması Harcı ücretinin yatırılması mecburidir. Bu ücrette her yıl yetkili kurum nezdinde belirlenir. Bu saydığımız işlemlerin hepsi Vekil Firmalara aracılığı ile takip edilmesi gerekir. Marka Vekili Sistem Patent şirketimiz sizlerin adına tüm bu işlemleri takip ederek tarafınıza rapor şeklinde sunacaktır.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.