444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Tescil Arama

Marka Tescil Arama

Marka tescil arama; müracaat öncesi araştırma yapılması tescil sürecinin en önemli safhasıdır. Bu safhada markanın tescil işlemine müsaitlik dururumu araştırması yapılmaktadır. Lakin tescil edilmesi istenen markanın mevcut durumunun sorgulanması kapsamının tescile müsaitlik halinin ayrıntılı olarak incelemeye tabii tutulması gereklidir.
 
Marka tescil arama, marka sorgulama, marka araştırma gibi kelimeler bir marka tescil sorgulama’dır. Bu işlem Sistem Patent şirketimizin kaliteli ve sağlıklı veritabanımızdan yapılabilmektedir. Marka sorgulamaya tabi olurken, markanın faaliyet alanı ürün veya hizmetin öndeki süreçlerde tespiti ve bu çerçevede marka sınıfının kararlaştırılmış olması sorgulama sonuçlarının doğru şekilde yorumlanmasına destek sunacaktır. Marka tescili sorgulama uygulaması açısından şirketimiz tarafına sorgulanacak markanın ismi, ürün/hizmetin ait bilgileri, şirketimize ulaştırılması gerekmektedir.

Marka tescil sorgulama neticesinde belirlene bir takım marka müracaatları tescil edilmemiş sadece başvurusu yapılmış ve kalmış yada itiraza maruz kalarak üzerine ret almış olabilir. Bir takım marka başvuruları da, sınıfların belirli yerlerinde tescil almış ve diğer ürün ve hizmetler açısından tescilli yapılmış olmayabilir. Bu gerekçeye dayanarak ürün ve hizmete ait bilgilerin kesin ve açık olarak iletilmesi önem teşkil etmektedir.
 
Marka tescil arama işlemi tamamlanması ile elde edilen sonuçta, markanın tescile uygun olduğunu nitelikte yer alması sonucu çıkabilir fakat, markanın mutlaka tescil edileceği gibi bir anlamına taşımayacağı gibi tescil sürecinde ki itiraz süreçleri veya diğer  değerlendirme neticelerine istinaden değişik durumlar meydan gelebilmektedir.
 
Marka tescil sorgulama işlemi online olarak ta yapılabileceği gibi markaya ait bilgilerin iletilmesinin ardından en geç 20 dakika içinde müracaat sahibine sorgulama sonuçları gönderilecektir.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.