444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Patenti

Marka Patenti Nedir?

Toplumun bir hayli sık kullandığı marka patenti ile isim patenti, marka patent, isim tescili, isim patenti, isim hakkı gibi kullanımların asıl ismi Marka Tescili`dir. Yasal anlamda tescil kavramı kapsamında bu çeşit ibareler yer almamaktadır. Markanın korunması ve tescil altına alınması açısından sadece Marka Tescil ibaresinden söz edebiliriz.
 
Marka tescili, Bir girişimcinin mal yahut hizmetini diğer tüm girişimcilerinden ürünlerinden ayrılması sağlayan isim/logo/kelime veya işaret gibi imgelere marka ismi verilir. Marka tescili de, bu kadar önemli bir imgenin yasal yollar aracılığı ile tescil edilerek korunmaya alınması manasına gelmektedir. Yani girişimciler için oldukça fırsatlı bir durumdur. Ülkemizde markanızı tescil ettirmek adına, Sistem Patent şirketimize müracaat etmeniz gerekmektedir. 

Marka patenti yani marka tescili,  kayıt altına alınarak tescil edilerek ve marka vasfı taşıyan imgeler, diğerlerine yani tescilsiz olanlara bakarak önemli ve ciddi avantajlar sağlamaktadır. Müracaat aşamasında, ilgili uzmanlar tarafından incelemeye alınana ve tescile uygun görüldüğü zamana yayınlanan ve 3. kişilerin görüş ve itirazlarına sunan bir marka, kamuoyu nezdinde denetiminden geçmesi sonucunda tescil edilerek sağlam temellere nail olur. 
 
Sistem Patent şirketimiz danışmanlığında markaların tescilindeki asıl amaç; başkaları tarafından sağlana  haksız kazancın önüne geçilir fakat tek mesele bu değildir. Haksız gelir sağlıyor tezi ile asıl marka sahibinin haklarını kullanmasının engellenmesinin önüne geçilmektedir. 
 
Bu durumda, varlığından haberinizin bile olmadığı lakin, kayıt altına alınmış markanız ile ayırt edilmesi çok güç seviyede ayısı veya benzeri markanın, tescil ile kayıt altına alınmış bir markası olan kişi ya da teşebbüs, sizin aleyhinize yaptırımlar uygulatabilme ve hakkında dava süreç başlatabilme ihtimalini önleyebilirsiniz. 
 

 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.