444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Patenti Almak

Marka Patenti Almak

Marka patenti almak, marka patent, isim patent, isim patenti  gibi tüm ibareler aslında marka tesciline karşılık gelmektedir.
 
Marka patenti almak yani Marka Tescili; bir logo ve ismin üretici ve tüketici lehine yasa ile korunması anlamında gelir. Marka Tescili ile üretici kuruluşlar; tüketici kesimine verdiği ürünlerin arkasında durduğunu resmiyet kazandırmasıdır.

Marka Tescil Müracaat Neden Yapılmalıdır?

  • Genel olarak başlangıçta ticari anlamda geleceklerini koruma altına aldırmak, diğerleri nezdinde isim veya logoların kullanılmasını engellemek açısından Marka Tescili yapılması zorunludur.  
  • Tüketicilerin zihninde güven aşılan bir firma olabilmek için ilk önce Marka Tescili ile söz konusu güveni kazanma amacı ile atılan ilk adımdır.
  • Kısaca Marka Tescili: piyasada ortamında yaşanan rekabetin artık fiyat indirerek ayakta kalınmasında kısıtlama geldiği ticari alanda sizlerin ayaklarınızın sağlam şekilde basabileceği alan meydana getirmek, yaşanan rekabet sürecinde bir adıma öne geçebilmenizi sağlayacak unsur olacaktır. 

Marka Tescili Nasıl Yapılır?

Marka Tescil müracaatı, mutlaka Markaların tescile uygunluk  analizine tabi tutulmasına ilişkin marka sorgulaması yapılır.
 
Marka Tescil müracaatı, tescile uygun bulunan ilgili markanın, söz konusu müracaat evrakların tamamlanmasının ardından başvuru dosyası oluşturularak şirketimiz web sitemiz vasıtası ile online olarak müracaat yapılır.
 
Marka Tescili, müracaat tarihi itibari ile başlamakta ve yasal korumanın Tescil Belgesi ile sonuca bağlandığı tescil aşaması tahmini olarak 11 ay gibi sürmektedir. 

Marka Tescil Başvuru Gerekli Evraklar Nelerdir?

  1. Başvuruda bulunan firma ise yetkililerin İmza sirküleri ve firmanın vergi levhası
  2. Başvuruda bulunan şahıs/kişi ise Nüfus cüzdanlarının fotokopisi ile Sistem Patent şirketimize fax veya mail ile gönderilmesi
  3. Bu evraklara istinaden oluşturulan vekâlet (noter tarafından tasdik edilmesi gerekli değildir) ve karşılıklı sözleşmenin imzalanması.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.