444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka Patenti Alma

Marka Patenti Alma

Marka patenti alma konusunun asıl ismi marka tescilidir. Markaların tescili konusunda ise yetkilendirilmiş kuruluş olarak ilgili mercilere işlem yapabilme yetkimiz bulunmaktadır.
 
Markanın tescili, imalatı yapılan ürünler ya da sunalan hizmetler üzerinde yer alan işaretlerin tescil işleminin yapılmasıdır. Genellikle marka; işaret, logolar (şekiller), harfler veya sayılardan meydana getirilmektedir. 
 
Marka patenti alma yani tescil edilecek marka ile doğrudan aynısı olan yada ayırt edilmesi çok güç seviye benzerlik arz eden bir markayı sorgulama işlemi mutlak bir sûretle profesyonel Sistem Patent şirketimiz tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Sorgulama akabinde tescil almaya engel oluşturabilecek bir marka ile veya sebeple (ret açısından diğer kriterler) karşılaşılmaması doğrultusunda markaların tescili adına başvuru yapılabilir.
 
Marka patenti alma yani marka tescili için, tescil aşamasına geçilmeden evvel markaların tescili bakımından gerekli evraklar alt kısımda yer almaktadır.
  1. Marka müracaat sahibinin açık adresi ve kimlikte yer alan kişisel bilgileri
  2. Marka müracaatı şirket adına ise, şirkete ait bilgilerini gösteren belge
  3. Markanın bir tane örneği
  4. Vekâletname.
Markaların tescil edilmesi ile, bir girişimci ve bireysel vatandaşlar tarafından ürün ve/veya hizmetlerin farklılık yaratacak nitelik sağlayan işaretlerin kayıt altına alınması aşamasıdır. Girişicilerin kendisine has hissettiği markasının korumaya alınması, taklide konu edilmemesi, markayı taklit edilmesi ile haksız gelir sağlanmaması gibi endişelerini ortadan kaldırmaktayız.
 
Bu kapsamda markamı nasıl koruma altına alabilirim sorusu, akıllarda canlanmaktadır. Markanın korumaya alınmasının en etkin yolu tescil ettirilmesi ile yapılmaktadır. Markaların tescili, Sistem Patent şirketimiz aracılığı ile gerçekleştirilir. Markaların tescili, marka müracaatının yapılması, müracaatın incelenmesi, markanın bülteninde yayına çıkarılması ve tescil hükmünün verilmesi aşamalarından meydana gelir. 
 
Tüm süreç, müracaata itirazın gelmemesi akabinde ortalama 11 ayda(maksimum) sonuçlanır. Marka tescil belgesi ise, marka müracaat sahibine markasını diğer kişilerin izinsiz icra etmesini önleme hakkı kazandırır. Burada önemli konuda, markaların tescili mecburi bir durum değildir. Tescili almak zorunlu olmamasının yanında markanın tescili asıl hak sahibinin tescilli markasının taklide konu edilmesini, diğer kişiler tarafından haksız gelir elde etmelerini ve asıl marka sahibinin markasının kalitesine zarar vermesini engellemektedir. 
 
Bu nedenler kapsamında, marka(ların) tescili önemine vurgu yapılmakta ve kesin olarak markaların tescil edilmesi ile yetkili merciler tarafından kayıt altına alınmasının altını çizmekteyiz. Uygulamakta olduğunuz markanın tescilli söz konusu olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olmak ve markaların tescil aşaması ile ilgili tüm sorularınız açısından şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.