444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Marka İsim Sorgulama

Marka İsim Sorgulama

Marka isim sorgulama, marka sorgulama, isim sorgulama, isim tescil sorgulama, marka patent sorgulama, isim hakkı sorgulama, isim tescil sorgulama gibi terimlerin tümü Marka Tescili Sorgulamadır. Marka Tescil Sorgulama, müracaat edilmesi düşünülen bir markanın kendine ait sınıfından daha önceden, bir benzeri veya aynının tescil işlemine konu olması yada koruma altına alınması için müracaat girişimlerinin başlatılma durumun sorgulanmasıdır.
 
Marka İsim Sorgulama yasada geçerli ismi ile Marka tescil Sorgulama, tescil girişimleri başlatılacak markaların tescil alabilmesi açısından yapılacak ilk ve en mühim işlemdir. Sorgulama işlemi ile, bir nevi markalar tescile uygunluğun durumları araştırılmaktadır. Bu işlemi Marka vekili Sistem Patent şirketimiz web sayfamızda yer alan kaliteli veritabanlarımız ile bizzat kendiniz yapabileceğiniz gibi şiddetle şirketimizin uzmanları tarafından yapılması önermekteyiz. Çünkü; sorgulamada göze kaçırılacak ve atlanılacak en ufak detay korunmasını istediğiniz kısımları koruma dışında bırakabilir. Bu olumsuzlukları yaşamamız açısında şirketimizin uzmanları sizlere kaliteli hizmet verecektir.

Marka İsim sorgulama işlemi, şirketimizin uzmanları sizler adına marka isminin tescile uygun durumda olup olmadığını akabinde önceden tescil edilmiş isimler ile bir benzer durumunun bulunup bulunmadığını sorgulayarak ve ihtiyaç duyulması durumunda tescil edilen örnekler ile tarafınıza rapor şeklinde sunacaktır. Bu şekilde ihtimali olan ters durumlara mani olarak gerek maddi gerek manevi anlamda zara görmenizi engellemiş olacağız. 
 
Marka Sorgulama işlemi en ince detayına varıncaya kadar yapılmaması durumunda tescil müracaatı olumsuz şekilde sonuçlanma durumu olabilir. Fakat şirketimizi danışmanlığında yapılacak sorgulama işlemi ile birlikte sizle olumsuz durumlar yaşamayacağınız garantisi vermekteyiz.
 
Sorgulama işlemi yapılmayan markalar, müracaat aşamasında ve periyodik takibi yapılmaması sebebi ile itiraz edilmeyen fakat karıştırma ve benzerlik riski barındıran binlerce tescil alan markalar sürekli dava konusu olmaktadır.
 
Dolayısıyla markanızın gerek tescil aşamasında gerekse tescilin ardından muhtemel dava tehlikesin korunması açısından marka sorgulama işlemini diğerleri ile karıştırma ve benzerilik incelemelerinin Patent marka vekili Sistem Patent şirketimiz tarafından yapılması sorunsuz şekilde tescili işleminizi tamamlayacağınız gibi marka sahiplerimizin ileride telafi edilmesi zor zararı görmesini de engellemekteyiz.
 
Danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında sizlere sunduğumuz sorgulama işlemini online marka sorgulama hizmetimizi kullanarak bizzat kendiniz yapacağınız gibi bu işlemi şirketimizin uzmanlarımız tarafından yaptırmanız hızlı sonuç etmenizi sağlayacaktır.
 

 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.