444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Logo Patenti Nasıl Alınır

Logo patenti nasıl alınır?

Logo patenti nasıl alınır?,  logo tescil nasıl yapılır  tüm bunlar birere marka tescili’dir. Logo ya da ilgili simgeler Markalar ile birlikte ya da sadece tek başlarına logo tescil başvurusu yapılarak kayıt altına alınabilir. Önemli olan, logo tescili görsel denetime tabi tutulacağından dolayı, tescil aşamasın girmesinden ile dikkat edilmesi gereken biri süreçtir. Tasarladığınız logolar kişilere/firma/ veya girişimlere özgün olmaktadır.
 
Logo patenti nasıl alınır? tarzındaki soru ile, halk söyleminde logo patentilogo patent, patent logo şeklinden bilinen tüm terimler ortak ismi marka tescilidir. Logo patenti yani marka tescili, mamul ile hizmetlerde kullanılması hedeflenen ismin yanında kullanılan sembol veya işaretin Sistem Patent şirketimiz önderliğinde yürütülecek marka tescil süreçlerini kapsar.
 
Logo patenti alma aşamasına istinaden sürecinde başlangıç aşamasında, logolara yönelik araştırma işlemi şirketimiz tarafından kendimize ait veritabanımız üzerinde yapılmaktadır. Araştırma neticelerinde isim hakkınıza tıpa tıp benzerlik arz eden ya da marka ve logonuzu ilişkin çağrışımda bulunan 3. kişiler has logo ya da markaların yer almaması akabinde logo tescil işlemi başlatılabilir.
 
Marka, slogan ve logo tescili, şirketimiz danışmanlığından yetkili merciler tarafında tescil başvurusu yapılması kapsamında 2 aylık süre boyunca itirazlara konu olması için resmi marka bülteninde ilana konur. Bu 2 aylık ilan kapsamında logo başvurusuna herhangi bir itirazın gelmemesi halinde marka ve logo tescil işlemi sonuca bağlanır.
 
Tescil süreci olumlu sona eren logoların, tescil harçlarının yatırılması sonrasında 2 ay içerisinde logo tescil belgesi hazırlanır. Hazırlanan tescil belgesi yaklaşık 11 ay içinde elinize ulaşmış olacaktır. Fakat logolar, müracaat edildiği tarih itibariyle korunmaya alınmaktadır. Logo patenti nasıl alınır? sorusu açısından detaylı bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.