444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Logo Patenti Almak

Logo Patenti Almak

Logo patenti almak, logo patentilogo patent tescil, logo tescil şeklinde söyleme gelen terimler marka tescili’dir. Logoda marka olduğundan dolayı yapılması planlanan tescil işlemi, marka tescil prosedürleri çerçevesinde yapılır.
 
Logo; girişimci veya kişilere ait ürünlerin veya hizmetlerin markasının, rakamlar ve görsel ögeler uygulayarak sembolleştirilmesi şeklidir. Amblemden farklı olması ile ayırt edici niteliğinin yanında teşebbüsün ismini de yansıtır. Logo tasarlamak için kullanılan fontlar tekrardan tasarlanabileceği gibi, var olan fontlarla da hazırlanabilir.
 
Logo, marka tescil doğrultusunda tek başlarına tescile işlemine tabi olabileceği gibi, marka ismi ile de tek bir müracaat ile de tescil edilebilmektedir.
 
Logolar kolay ve sade olmalıdır, hatırda kalması kolay ve mümkünse az sayıda renk kullanılması son derece önemlidir. Ayrıca logolar özgün ve diğer firmaların ürün veya hizmetlerine ilişkin logolar ile karışmaya meal vermemeli, hatta mümkünse çağrışım bile yapmamalıdır.
 
Logonun patentini almak yani markaların tescili yapılabilmesi, ürün veya hizmetlerin  yer aldığı sektörde diğerlerine karşı ayırt edici niteliklerinin başında bulunan ve tüketícínín algısında kolay ve hızlı şekilde yerini alan markalar; rakam, ísím, şekíl, renk gibi kombinasyonları íle meydana gelmektedir.
 
Logo tescil için müracaat edilmeden, logo sorgulama yapılması tescil için önemlidir. Sorgulama yapılmadan, başvuru yapılan logolar ilişkin onay beklenirken ret kararı gelme ihtimali bulunmaktadır. Logo patenti almak için mutlaka logolar sorgulamaya tabi tutulması, bu işlemde Sistem Patent şirketimizin uzmanlaşmış ekibimiz tarafından yapılmasını gerekir. 
 
Logo patenti almak için yapılan müracaata konu logolar gerek tek başlarına gerekse marka isimleri ile tescile altına alınabilir. Kendine uygun sektörüne ait sınıfında tescil uygunluk araştırması yapılmasının ile müracaat evrakları ve müracaat tutarının ödenmesi ile gerekli müracaat başlatılır. Tescil edilen logolar 10 yıl korunur. Her yılda bir yenilemeye tabi tutulurlar. Ve bu süre talebe bağlı olara sınırsız şekilde uzatılabilir
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.