444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Logo Patent Ücreti

Logo Patent Ücreti

Logo patent ücreti, logo tescil tutarı, logo tescili maliyeti kavramların hepsi Marka tescil ücreti olarak ifade edilir. Çünkü; logo bir markadır. Bundan dolayıda logo patenti ücreti ile marka tescili yani marka tescil ücreti belirtilmektedir.

Logo patent ücreti esas ismi ile marka tescil ücreti, 2 etkenden meydana gelir. Logo patent tescili aşamasında ödenmesi gereken ücretler, sınıf adeti (sayı arttıkça tutar artar) ve vekil firmanın vereceği hizmetin tutarından oluşmaktadır.
 
Müracaat sınıf adeti, başvuru yapılacak markanın faaliyet ettirilecek yahut faaliyet ettirildiği ürünlerin ya da hizmetlerin kapsamına girdiği sınıfların kararlaştırılması neticesinde oluşur. Marka tescili ücretine ilişkin marka sınıfları, her yıl yeniden belirlenmekte ve o yıl değişmez. 
 
Logo tescili, firmalar arasında ücret farkını oluşturan önemli etken vekillik hizmet bedelidir. Kaliteli  ve profesyonel olarak verilen hizmetten verim alınması ve olumlu netice ilişkin sunulan danışmanlık ile, müracaat sahiplerinin tescil sonrasında karşılaşma ihtimali olacak gerek maddi kayıpları gerekse manevi kayıpların önüne geçecektir. 
 
Marka özelliği taşıyacak logo/simgesel şekiller, tüketicilerin zihninde kalıcılığı yakalaması önemli seviyede etki bırakacağından bu tarz simgelerin veya logoların  dikkatli seçilmesi, pazara sürülmesi avantaj vereceği nitelikte yer alması, mutlak bir suretle markanın yanında yahut tek başlarına logo tescil müracaatı yapılabilir.
 
Bir takım durumlarda logo/simgeler tek olarak tescilli markalar ile karıştırılma ihtimali olabilir. Esas olanı da yalnızca logolardan ibaret tanınmış markalar da piyasada yer almaktadır.
 
Logoların, üzerinde yer aldığı ürün veya hizmetlerle bütünleşecek niteliklerde olması markanın da akılda kalıcılığına ciddi ölçüde etki vereceği gibi hatalı bir logo veya simge kararlaştırmak ilgili markanın imajına zarar verebileceği de unutulmalıdır.
 
Sistem Patent şirketimiz tarafından tahsis edilecek ücret aracılık ücretinden ziyade vekillik bedelidir. Logo patent ücreti konusunda Sistem Patent şirketimiz yetkililerimiz ile iletişime geçiniz detaylı bilgi alabilirsiniz.
 

 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.