444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Logo Patent Sorgulama

Logo patent sorgulama

Logo patent sorgulama, logo sorgulama, logo tescil sorgulama, logo tescili sorgulama gibi ibarelerde yer alan logo kelimesi bir marka olmasından dolayı bu isimlerin esas adı Marka tescili Sorgulama’dır. 
 
Logo patenti sorgulama yani marka tescil sorgulama tescilin başlangıcı olmak ile birlikte müracaata ret hükmü gelme ihtimalini kaldırmaktadır.
 
Endüstri, teknoloji v.s bunun gibi sektörler sürekli olarak değişmekte ve gelişim arz etmektedir. Değişim ve gelişimler akabinde günden güne karşımıza yeni markalar gelmektedir. 
 
Ülkemizde de yaşanan gelişmeler dünyadaki gibi her ürün için sayısız markanın doğmasına neden olmaktadır. Tüketim toplumu ile arz-talep miktarında yaşanan artışı tabikide seri üretime hayat veren en önemli nedenlerden biri olmuştur. Görsel mecralar ile de seri üretim git gide canlanmış, insanların tüketime karşı eğilimi çoğalmıştır.
 
Devam olarak çoğalan markalar artık birbirinden ayırt edilmesi oldukça zordur. Bunun adına markalar değişik adlar ile, birbirinden farklı logolar ile karşımıza gelmektedir. Bu tarz isim ve logoların hazırlanması özellikle büyük firmalar açısından çok önemlidir. Büyük firmanın kendine özgü bir logosu olmalı ve bunlar kayıt altına aldırmalıdır. Önemli markalara dikkat edildiğinde ilgili logosunun pek çok insan nezdinde görüldüğü an ismine bakılmaksızın tanıyabildiğini fark etmekteyiz. Logo tescili ile markalar daha çekici kılınmakta ve akılda kalıcılığı sağlanmaktadır.
 
Tescil işlemini yapılması planlanan  logolar, tescile müracaat edilmeden önce Logo patent sorgulama uygulanmasına tabi tutulmalıdır. Çünkü yapılan onca hazırlık, başvuru gerçekleştirilmesi sonrası onay süreci beklerken müracaatı ret gelmesi ihtimali ile karşılaşılabilir. Bu sebepten dolayı logo tescil sorgulamada işlemi konuda uzmanlaşmış firmamız Sistem Patent yetkililerimiz aracılığı kendimize ait olan kaliteli veritabanlarımız aracılığı ile tamamen doğru şekilde yapılmalıdır.
 
Logolar tek başına da tescil edilebileceğinin yanı sıra  markanın ismi ile de tescile konu olabilir. 
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.