444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Logo Patent Fiyatı

Logo Patent Fiyatı

Logo patent fiyatı, logo tescil fiyatı, logo tescil maliyeti gibi terimlerin tümü Marka tescil ücretine karşılık gelir. Çünkü logo da bir marka olduğundan logo patent bir marka tescili’dir
 
Logo patent fiyatı, Marka logo tescil ücreti, iki unsurdan oluşur. Logo patent tescil müracaat aşamasında temin edilen ücretler, ödenecek sınıf adeti harç tutarı ve vekil firma hizmet tutarı olarak 2 unsurdan oluşmaktadır.
 
Sınıf adeti, başvurusu yapılacak ilgili markanın kullanılacağı ya da kullanıldığı ürünlerin ya da hizmetlerin girdi sınıfların belirlenmesi neticesinde ortaya çıkar. Logo yani marka bedeli, her sene sene başından belirlenmesi ile o yıl sabit kalır. Logo tescili firmalar arasında fiyat farkını meydana getiren önemli unsur vekillik hizmet bedelidir. Sunulan hizmetin profesyonelliği verimliliği ve olumlu netice yönelik yapılan danışmanlık marka müracaat sahiplerinin daha sonradan karşılaşacakları maddi kayıpları ve vakit kayıplarını önleyecektir. 
 
Markalara yönelik simge ve logo şekilleri tüketici tarafının hayal gücüne ve zihnindeki kalıcılığına önemli seviyede etki yaptığından simgelerin ve logoların  iyi seçilmesi, pazara sunulmasında avantaj sunacağı nitelikte yer alması ve mutlaka marka ile birlikte ya da tek başına logo tescil müracaat şeklinde yapılması gerekir.
 
Bazı durumlarda logo veya simgeler tek başlarına markayı çağrıştırabilir. Dahası yalnızca logo (şekil) özelliğinde bilenen markalar da yer almaktadır.
 
Logoların, ürün veya hizmet ile bütünleşecek niteliklerde yer alması markanın da zihinde kalıcılığına önemli seviyede etki edeceği gibi yanlış bir marka logo veya simge tercihi marka imajına da zarar verebileceği de unutulmaması gereken bir konudur.
 
Sistem Patent şirketimiz tarafından tahsis edilecek ücret aracılık ücretinden ziyade vekillik bedelidir. Logo patent fiyatı konusunda daha detaylı bilgi almak için Sistem Patent şirketimiz ile iletişime geçiniz.
 
 

 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.