444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

İsim Tescili Nasıl Yapılır?

İsim Tescili Nasıl Yapılır

İsim tescili, marka patenti, isim tescil ibareleri genel olarak sürekli karşılaştığımız ve halk arasında marka tescili yerine kullanılan ifadelerdir. İsim tescili nasıl yapılır? yani marka tescil nasıl yapılır? konusunda, firmanızın ürünlerine ya da sunduğunuz hizmete ayırt edicilik özelliğine sahip ismin Sistem Patent firmamız aracılığı ile gerekli işlemlerin başlatılması ile tescil ettirilerek kayıt altına alınmasıdır.
 
İsim tescili nasıl yapılır? konusundan genel olarak başlangıçta, isim tescili sorgulama uygulaması, firmamız tarafından web sitemizde yer alan kaliteli veritabanı ayrıcalığı ile gerçekleştirilmektedir. Elde edilen sonuçlarında, markanız ile aynı olan veya benzerlik teşkil eden yahut markanızı çağrıştıran 3. kişilere ait olan marka veya markaların yer almaması durumunda isim tescili girişimlerine geçilmektedir.
 
İsim tesciline belirlenen markalar, ilgili merciler nezdinde isim tescili etme başvurusu yapılmasının ardından 2 ay süre kapsamında markalar bülteninde ilana çıkarılır. Bu 2 aylık ilan süresi akabinde ilgili markaya yönelik itirazları gelmemesi doğrultusunda isim tescili sonuca bağlanması sürecine girer.
 
Tescili tamamlanabilmesi açısından gerekli harçlarının ödenmesinin ardından tahmini 2 aylık süre içerinde ilgili isme ait tescil belgesi alınır. Tescil belgesi de yaklaşık 12 ay (1 yıl) içerisinde elinize ibraz edilmiş olacaktır. Fakat markanız başvuru tarihinden itibaren korunmaya alınacaktır. Korunmaya alınan markalar 10 yıl boyunca sahibine hak kazandırır. Her yılda bir de  yenileme yapılarak sınırsız olarak koruma süresini uzatabilirsiniz.
 
İsim tescili nasıl yapılır? sorusu açısından daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için Sistem Patent şirketimize müracaat edebilir ve yetkililerimde gerekli bilgiyi alabilirsiniz.
 
 

 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.