444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

İsim Tescil Belgesi

İsim Tescil Belgesi

İsim tescil belgesi, gerçek ismi ile marka tescil belgesi, tescil edilerek korunmaya alınan markaların tapusu görevindedir.
 
Marka tescil, markaların özgün olduğunu temsil etmektedir. Bu sebeple oldukça yüksek öneme sahip olmaktadır. 
 
Sürekli olarak hızına erişilemeyecek derecede ürünler üretiliyor. Tabi ki de aynı kalitede olmaları pek mümkün değildir. Bu sebeple her ürünün kendine ilişkin özgün kimliğe gereksinim olduğu da bir gerçektir. Bu kapsamda da Marka tescil devreye girmektedir. 
 
Tescil işlemi ürünler açısından marka bir hayli önemlidir. Marka tescili hizmetleri, ürünlerin diğer firmalardan ayrılmasını vesile olan ayırt edici tüm işaretleri kapsar. Bu işlemde asıl amaç ayırt edici kimliği kazandırmaktır. Ad, soy ad veya işaretler gibi her şey isim tescil belgesi yani marka tescil belgesi ile korunmaya alınabilir.
 
Marka tescili, konu markanın korunmaya alınarak şahsınıza ait olmasına vesile olur. Marka tescil belgesi alınan markalar 10 yıllığına korunmaya alınır. Bu sürede marka sahibinin talebine istinaden her 10 sene sonunda uzatılma hakkına sahiptir.
 
Marka haklarının, asıl kullanıcının elinde olması açısında ilk olarak yapılacak Türk Patent Enstitüsü’nün onayı ile birlikte marka tescilini kazanılmış olunmasıdır. Gerekli müracaatların ardından marka verdiği tüm hakları ile birlikte şahsına ait olacaktır. Konu kapsamında size danışmanlık sağlayacak en doğru kurum Sistem Patent şirketimizdir.
 
Marka başvurusu girişimi yapılmadan, ilk başta marka sorgulama işleminin sağlılı yapılması gerekmektedir. Sorgulama işlemini, marka sahiplerimiz doğrudan web sistemiz aracılığı ile yapabilirler. Fakat daha en sağlıklı sonucu alınması adına işin uzmanı Sistem Patent şirketimizi tarafından yaptırılması daha garantili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.
 
Marka sorgulama önemi, önceden yapılmış müracaatları ile bir benzer niteliklere sahip olup olmadığının sorgulamasının yapmasıdır. Marka uzmanının eriştiği neticeden marka başvurusu kısmen ya da tamamı ile reddediliyorsa bu konuda gerekçe ile itiraz hakkı verilmiştir.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.