444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

İsim Telif Hakkı

İsim Telif Hakkı

İsim telif hakkı, fikri ürün veya hizmet üretenlerin hukuki olarak korumaya alınması için oluşturulmuş kanunlar bütününe verilen isimdir. Bu kanunlar sayesinde artık üretici kişi veya kuruluşun korunması ve ürünlerin taklide konu edilmemeleri sağlanmaktadır.
 
İlgili eserleriniz için telif hakkı alarak korunması ve diğer kişilerin kullanıma sunulmasını engelleyebilmeniz için Sistem Patent şirketimiz siz değerli müvekkillerimize danışmanlı ve tescil hizmeti sağlamaktadır.
 
İsim telif hakkı alabilmek için, telif hakkı sorgulama gereksinimi son zamanlarda online servislerin etkisi kapsamında çok fazla öne plana çıkmaktadır. Zira üretilen sıradan bir video bile internette sizin rızanız ve bilginiz olmadan paylaşıma konu olabilmekte ve bireylere gelir sağlayabilmektedir. 
 
Fakat bu videoya yönelik bir tescil ve telif hakkı alınmış olması videonun yapılacak tüm paylaşımları izninizin gözetimine tabi tutulacaktır. Özellikle firmaların ürettiği ürünler dikkate alındığında isim telif hakları firmalar için oldukça büyük öneme sahiptir. Aksi taktirde firmalar açısından son derece önemli kayıplar oluşabilmektedir.
 
İsim telif hakkı araştırma veya sorgulama ile gerek başka kişilere ait olan marka ve model ismi olup olmadığı gerekse telif hakkı almanın hedeflendiği ismi hangi alanlarda alınıp alınamayacağı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sayede diğer bir şirket ile bire bir aynı ismi kullanma ve bu sebeple ilgili ismi ilk telif altına alan firmaya karşı alacak verecek pozisyonunda öne çıkma şansınız olabilir. 
 
Telif hakkınız olduğu ürünlerin üretimine geçilmesi ve çoğaltılmasına mani olabilir bu işlemleri yapan şahıs veya kuruluşlardan tazminat talebinde bulunmak için yasal gerekçelere sahip olabilirsiniz.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.