444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

İsim Sorgulama Motoru

İsim Sorgulama Motoru

İsim sorgulama motoru, marka patent sorgulama, isim tescili sorgulama gibi kavramlar yani bir Marka Tescil Sorgulama’dır. Marka tescil sorgulama konusuna giriş yapmadan önce marka kavramını irdelemekte yarar var. Bu işlem Sistem Patent şirketimiz web sitemizde yer alan sorgulama butonu ile kendiniz yapabileceğiniz gibi daha sağlılı sonuçlara için uzman ekibimizden yardım almanız tescil için fayda sağlayacaktır.
 
Marka, günümüz dünyada satışın temel unsuru şeklinde ortaya çıkıyor. Teşebbüslerin markaları bazen öz kaynaklarından daha önemli kıymete dönüştürebiliyor. Ayrıca tescil edilmiş ticari markalar, teşebbüslere ekstra prestij kazandırıyor ardından güçlerine güç ekliyor. 
 
İsim sorgulama motoru yani Marka Tescil Sorgulama kullanılması tescil açısından önemlidir. Tescil konusuna iştirak edilecek  Marka, alınan ismin veya logonun rakip kişi veya teşebbüslerin isim veya logolarından ayırt etmesine vesile olmaktadır. Belirlenen bir ismi, Sistem Patent şirketimiz danışmanlığında sorgulama motoru uygulamamız ile sorgulayabilirisiniz. 
 
Firmamızın tarafından yapılacak sorgulama ardından, isim ilgili tescili sınıfta yer almaması durumunda isme müracaat edebilirsiniz. Danışmanlığımızda başvuruda bulunmanızın ardından ilgili isim belli sürenin ardından  ilana çıkarılır ve 2 ay ilanda kalır. Şayet itiraza konu olmaz ise bu isim kişi adına tescillenir. Aksi takdirde ret hükmü gelir ise 2 aylık dolumunun ardından itiraz bildirimi yapılır.
 
Marka sorgulama, konusundan uzmanlaşmış kişilerce yapılmaktadır. Yayına çıkarılmadan önce şekli inceleme, uzmanlar eşliğinde yapılır ve ardından yayın kararı verilir. Dosyanın takibinde marka sorgulamadan bize temin edilmiş olan müracaat nosunu yazılmasının ardından doğrulama kodunu da eklemesi ile takibi gerçekleşebilir.

Marka Tescil Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Kimlik bilgileri yanından, adres ve telefon numarası gerekmektedir. Şayet marka ortak marka ise vekâletnamede tüm ortakların imzası yer almalıdır, fakat yalnızca şahsi ise önceden marka almış kişinin vekâleti ile yalnızca marka vekâletnamesi eksiksiz doldurulmalıdır. Marka başvurusunda şayet logolu ise logonun örneği de dosyaya ilave edilmelidir.
 
Sistem Patent şirketimizin web sitemizde yer alan İsim sorgulama motoru yani Marka sorgulama ekranımız aracılığı ile çevrimiçi uygulamamızdan takip edebiliriz. Online müracaat oturduğunuz yerden kolaylıkla yapabilecek bir işlem bütünüdür. Marka sorgulama markamızın ait olduğu sınıfında tecile uygunluk durumunu gösterir. Uygunluk durumuna nail değil ise müracaat için farklı bir isim altına yapılır.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.