444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

İsim Hakkı Almak

İsim Hakkı Almak

İsim hakkı almak, biri ürün veya hizmetin bir isim altında piyasaya sürülmesi için ilgili işaret veya logo gibi imgelerin yetkili merciler tarafına tescil edilerek kayıt altına alınması sürecidir. 
 
Bu işlemlerde, ilgili marka isminin tescile uygun olup olmadığı ve güçlü marka imajı elde etme konularında işinin ehli uzman marka danışmanlarımıza ile sizlere danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Sistem Patent şirketimiz isim hakkı konusundan sizlere tescil danışmanlığı sağlayarak tüm işlemlerinizi sizlerin adına yürütmektedir.
 
İsim hakkı almak, isim patenti, isim tescili, marka patent kelimeleri marka tescili’ni ifade etmektedir. Marka tescili ise; marka vasfı şeklinde kullanılacak aların marka tescil işlemi tamamlanarak korumaya dahil edilmesi manasında kullanılmaktadır.
 
Marka Vekili Sistem Patent şirketi olarak mutlaka bir suretle, belirlenen marka adlarının yasal haklarını kazanmak için yapılacak tescil müracaatı öncesi, daha evvelden tescili yapılmış marka isimleri ile aynı yada bir benzerlik durumlarının olup olmadığı, iltibas  ve karıştırma tehlikesi oluşturan marka isimlerinin yer alıp almadığının ve hatta çağrışım yapma tehlikesini barındırıp barındırmadığını isim hakkı sorgulama alanımızdan kendiniz yapabileceğiniz gibi şirketimizin uzmanları tarafından yapılmasını şiddet ile önermekteyiz. 
 
Bireylerin adı veya soyadı eşliğinden tescil müracaatı yapılarak söz konusu ürün ve hizmet sınıfları için isim hakkı alınarak korumaya dahil edilebilir. İlgili isim veya isim ve soyadı ile oluşturulan bileşke marka kayıtlı mal ve hizmetlerde aynı isimde olan şahıslar tarafından da tescile konu edilmediği sürece icra edilemez.
 
İsim Hakkı Almak İçin Gerekli Belgeler:
  • Marka Başvuru Formu,
  • Marka müracaat bedeli ödenmesi ve dekontun ibrazı
  • Tescil edilecek marka ait bir adet örnek.
  • Vekaletname
Bir sonraki makalemize göz atınız: İsim Hakkı Nasıl Alınır?

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.