444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Firma İsim Hakkı Sorgulama

Firma isim hakkı sorgulama

Sistem Patent, firma isim hakkı sorgulama işlemine tabi tutulan isimler genel olarak şahıs firmalarınca gerek marka gerekse vergi dairleri ve Ticaret Odalarında unvan şeklinde kullanılan firma adlarının öncelik ile Marka Vekili Sistem Patent şirketimiz tarafından kayıt veya tescil edilmeden evvel, marka tescil şartlarına uygunluk durumu kesinlikle araştırılmaktadır.
 
Sistem Patent şirketimiz, gerek firma adı, aynı anda da marka niteliğinde icra edilen firma adlarının araştırmaları veya sorgulaması kaliteli veritabanımız aracılığı ile önceden müracaatı yapılmış veya tescili alınmış markalar ile benzerlik ya da çağrıştırma riskli olup olmadığı kesinlikle sorgulanmasını önermekte ve yapmaktayız.
 
Şahsa ait firmalar, şahıslara kayıtlı olmasından dolayı isteyerek ya da istemeyerek diğer kişiye ait markaya ihlal niteliğinde icraların olması halinde başlatılacak maddi ve manevi yasal süreçleri ve cezai işlemleri, söz konu markanın kullanılmasını terkin edilse dahi sonuçlarına çekmek zorunda kalırsınız.
 
Firma isim hakkı sorgusu yapılmadan icra edilmesi ciddi zararlara neden olabileceğinden, icra edilen firma isimlerinin araştırmalarının veya sorgulamasının konusunun ehli ve tecrübeli marka patent vekili Sistem Patent şirketimiz tarafında yapılması sizlere yararına olacaktır.
 
Sistem Patent marka vekili firmamız, firma isim hakkı sorgulama uygulamaların daima katkı vermektedir. Önceden tescil edilmiş markalar sebebi ile kullanılmaması gereken fakat firmalar nezdinde bir şekilde kullanılmayı hedeflenen marka özelliğindeki firma isim veya adları gerek tescil kriterleri sağlanmakta gerekse güçlü marka imajı yaratabilecek ekstra ekler Sistem Patent marka vekili şirketimizin yaratıcı uzmanlarımızın hizmetleri kapsamında yapılmaktadır.
 

 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.