444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Fikir Tescili

Fikir Tescili

Fikir tescili yani patent tescili, düşünülen bir fikir ve bu fikiri ilişkili ve yetkili kişilere vermeniz gerekiyor. Tabi Her işlem gibi bu işlerin de bir yolu uyulması gereken usulleri olduğu gibi sizinde düşüncenizin korunmaya alınması yani fikir tescili alabilmeniz için mutlaka yazılı şekilde ibraz etmelisiniz. Sistem Patent şirketimiz fikir tescil konusunda uzun yıllardı hizmet vermekte ve  sizlere kaliteli hizmet sunmaktadır
 
Fikir tescili alt kısımda yer alan süreçler kapsamında yapılmaktadır.
 
İlke başta fikrin Tarif Edilmesi:  Kimi bazı literatürlerde tarifname şeklinde belirtiliyor. Pek çok işlemle ilgili terimler genel olarak modern isimler ile anılmaktadır. Burada aklında parlayan fikrinin ayrıntıları ile tarifi gerekmektedir. Fikrin teknik alanları atlanılmadan, kurgulamaya da yer vererek tarif edilmelidir.
 
Taleplerinizi Belirtin: Başvurunun bu bölümünde taleplerinizi belirtiniz. İlgili fikrin canlanması için de taleplerinizi belirtmelisiniz. Aksi durumda ise fikriniz kavramsallıktan ileri gidemez.
 
Özet Bölümü: Başvuru metninde yer alan bu kısımda fikrin kısaca belirtilmesidir. Fikri patenti alarak hayata konması millete, sanayiye ve sektörün tamamına nasıl bir katkısı sağlayacağı belirtilmelidir.
 
Fikrinin görseli: Başvuruda, yeni fikrin görsel anlatımının yapılması zorunludur. Bu şekilde soyut fikirden somut duruma geçtiğinde o görsellere gözde bir görüntü şeklinde hayat bulacak ve daha rahat kavranılacaktır. 
 
Son bir özet: Son kısımda fikrinize yönelik patent alarak tescil ettireceğiniz zaman, o adla alacaksınız. Müracaatında son bazda bir özet, toparlayıcı metin yer alması gerekmektedir
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.