444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Fikir Patenti Almak

Fikir Patenti Almak

Fikir patenti almak genel olarak kamuoyu tarafından kullanılmakta olup esas ismi ise Patent tescili’dir. Fikir patenti için Patent vekili sistem Patent şirketimi sizlere bu konuda danışmanlık hizmeti sağlayarak fikirleriniz koruma altına almanız vesile olmaktadır.
 
Genel olarak kamuoyu tarafından fikir patenti almak yani patent tescili, ile buluşunu ya da fikrinizi 3. kişilere karşı tescil edilerek koruma altına aldırabilirsiniz. Fikir patenti konusunda Patent Vekili Sistem PAtent şirketimiz sizlere gerekil hizmeti sağlayacaktır.
 
Bireylerin kendi bilgisi ve emeği sonucundan elde ettiği ürünlerde kazanılan yasal haklar fikri haklar şeklinde ifade edilmektedir. Fikri haklarda yer alan ilgili hakların kazanılması eserin oluşturması akabinde meydana getirilmektedir.
 
Girişimciklerin fikri, Patent konusu oluşturabilecek seviyede olması ile birlikte, öncelikli olarak buna ait başvurular başlatılması gerekir.  
 
Önemle belirtmemizde fayda vardır, toplum tarafından pek çok fikrin koruma aracı olarak patentli veya patent aldım terimler kullanılıyor. Fakat patent sahibi olabilmek adına sıkı hükümler gerekmesinin yanında, genel bazlı patent kavramında yer alyan konu ve buluşlar vardır. Bizim açımızdan bunların en önemlisi, ticari, zihni ve oyun uygulamalarına yönelik plan, yönetim ve kurallardır. Bunlar ile birlikte, bilimsel teoriler, keşifler, matematiksel yöntemler, sanat  ve edebi eserler, bilimsel ürünler, estetik özelliğe sahip geliştirmeler, bilginin toplalanması, düzenlenmesi, topluma sunulması vs. gibi konular aktarılabilir.

Fikir patenti alma konusunda ilgili müracaat ülkemizde Sistem Patent şirketimiz danışmanlığında yapılmak ile birlikte, özellikle son zamanlarda başvurunun yapılmasına vesile olmamızın yanında pek çok marka/patent tescil ile patent ofislerimiz sizlere hizmet vermektedir. Bir diğer önemli konuda, şayet başvurunun şirketimiz danışmanlığında yapılması durumunda, başvuran kişi ve ilgilileri ile de gizlilik anlaşmasının imzalayacağız.
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.