444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Endüstriyel Tasarım Tescili Sorgulama

Endüstriyel Tasarım Tescili Sorgulama

Endüstriyel tasarım tescili sorgulama ya da tasarım tescil sorgulama işlemi yapılırken, önceden tescilli tasarımlar ile mevcut tasarımlarınız arasında var olan benzerliklerin incelenmesi Sistem Patent şirketimizin uzmanlar eşliğinde yapılması önem arz eder. Yoğun olarak gerek tescilli gerekse korumasız önceden yer alan tasarımlarda ufak değişiklikler yapması kaydı ile tasarıma yenilik niteliği kazandırıldığı şeklinde hatalı kanaatler vardır. Temel şart önceki ve ardından endüstriyel tasarımlar ile belirgin farklılıkların yer alması ve yenilik kıstasına sahip olmasıdır.
 
Diğer önemli konuda tasarımlar, tescilleri açısından görsel olarak denetime tabi yani endüstriyel tasarım tescili sorgulama işlemine tabi olmaktadır. Diğer ifade ile endüstriyel tasarıma konu tek ve çoklu tasarım müracaatlarınız tasarım bülteninde ilana konarak 3. taraflar nezdinde itirazlara tabi tutulur. 
 
Müracaatlara bir itiraz yapılmaması durumunda tasarımlar tescil alır. Fakat tasarım tescil belgesi ve kazanılan haklara dayanak sonra ki süreçlerde yapılacak hukuki izlemelerde tasarımın yeni olmaması durumunda yasal süreç aleyhine gelişebilir ve önemli derecede mali ve manevi bakımdan kayıplara sebep olabilir.
 
Bu durum neticesinde endüstriyel tasarım tescili sorgulama uygulamaları, tescil şartlarını, size kazandırdığı haklar, koruma çerçevesi, yasal altyapının oluşturulması ve etkin şekilde hukuki takibin yapılması açısından Sistem Patent şirketimiz konusunda bir hayli tecrübeli yetkili ve uzmanlarımızdan yardım almanızı sizlere yararına olacaktır.
 
Tasarım tescil araştırma, tasarım tescili sorgulama, tasarım tescili müracaatı hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Endüstriyel tasarım sorgulama veya araştırma işlemlerini linkimiz tıklayarak yapabileceğiniz gibi uzmanlarımızdan destek alarak ta yapabilirsiniz.
 

 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.