444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe
/bursa-patent-tescil.aspx

Bursa Patent

Bursa Patent Tescil

Buluş, tarım alanında dahil olarak sanayide sektöründe yaşanan herhangi bir teknik soruna alternatif sunan çözümdür. Geliştirilen buluşlar bir ürüne ya da yönteme yönelik olabilir. Buluşlar geliştirilmese idi sanayi de gelişemezdi, insanların günlük yaşantısı kolaylaşamazdı. Günümüzde insanlar açısından, endüstri açısından, bilim açısından sorun teşkil eden konuların çözümü geliştirilen buluşlar ile sonuçlanmaktadır. Bursa Patent Tescil kapsamında Sistem Patent şirketimiz sizlere tescil ayrıcalıklarından yararlanabilmeniz için hizmet vermektedir.
 
Buluş Terimi: Buluş, tarım alanında dahil endüstri dalınan yaşanan herhangi bir teknik sıkıntıya alternatif sunan çözüm işlemidir. Buluşlar bir ürüne yada yönteme yönelik geliştirilmektedir..
 
Patent ise: Geliştirilen buluşun sahibinin, buluşunu ya da buluş usulü, yasa kapsamında belirli süre zarfından üretebilmesi, kullanıma geçirebilmesi ya da üreterek satabilme yetkisini sunan resmi bir belgedir.
 
Geliştirilen, tekniğin daha önceden bilinen durumundan aşılması ve sanayi sektöründe uygulanabilecek buluş veya icatlar, Sistem Patent şirketimizin Bursa patent Tescil ofisimiz aracılığı ile ilgili merciler tarafından tescil altına alınması ile korunur. Tescil Belgesi koruma süresi 20 yıl olması ile birlikte , tescilli buluşlar senelik ücretleri yatırılarak her yıl yenilemesi yapılması gerekir.
 
Buluş açısından, buluşu tasarlayan kişiye, Sistem Patent şirketimiz danışmanlığında devlet nezdinde verilen tescil belgesi, buluşu tasarlayan kişinin izin ve rızası gözetilmeksizin başkaları tarafından tescilli buluşun üretilmesi, kullanmasını gibi durumlar yasa gereği belirli sürece engelleme hakkı kazandırmaktadır.
 
Tescili bir buluş; alınır, satılır veya kiraya verilebilen yani bir kişiye ait ürün misali gibi buluşlar sahibinin özel mülkü duruma gelir. Tescil edilen bir buluş, tescil edildiği  ülkelerde hak sahipliği kazandırır. Ülkemizde tescil edilen bir buluş, yalnız Türkiye kapsamında hak sağlar. Patentli buluş veya cihazlar başka kişilerin Türkiye"ye ithali çerçevesinde, asıl sahibine ithali engelleyebilme durdurma tanır.
 
Benzer yazılara göz atınız:
 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.