444 22 41
  • İngilizce
  • Almanca
  • Türkçe

Antalya Patent Avukatı

Antalya Patent avukatı

Patent avukatları, görev alanı, buluş sahibinin, geliştirdiği buluşunu yasada belirtilen sürede üretme, kullanım, satma gibi haklarını gösteren ve ülke bazında korunmalarını sağlamasına yardımcı olmaktadır. Antalya patent avukatı kapsamında Sistem Patent şirketimiz bünyesinde yer alan avukatlar ile sizlere buluşların tescili ve sonrasında doğabilecek konularda destek vermektedir.
 
Patent avukatlarının korunması altına çalıştığı hak çeşidine patent hakkı denir. Sınai mülkiyet haklarının kapsamında yer alan bu tür hak, günümüzde teknolojilerin transfer edilmesinde hızla yol aldığı süreç kapsamında çok daha önem kazandığı hak çeşididir. Bu tür hakların yer aldığı patent yasasının amacı; buluş geliştirmeyi, yaratıcı fikri uygulamaları ve yenilikleri teşvik etmek amacı ile gerekli korumayı ve buluş veya icatlarla kazanılan teknik çözümlerin endüstride uygulanmasını sağlamaktır. Patent hukuk kapsamı, telif haklarını ya da fikri hakları, eser üzerinde kazanılabilecek gerek maddi gerekse manevi hakların tümünü ve komşu hakları kapsamına almaktadır. Patentlere yönelik avukat, öncelikli olarak bu tür işlemlere verdiği hizmetlerden yararlanmayı isteyenlerin müracaat mevzuat edeceği patent yasasıdır. Bunun ile birlikte fikri mülkiyet yasası ve ticaret yasası da patent aşamasında yaşanılan hukuki ihtilaflardan avukatların faydalandığı diğer mevzuatlardır.  
 
Sistem Patent şirketimiz Antalya Patent Avukatı hizmetimiz ile, müvekkillerin buluş tescilleri ile kazandığı yasal haklarını korumaya alan, patentlerin sektördeki yasa dışı kullanımlarını bertaraf eden, patentler açısında düzenlenmiş olan yasal süreçlerde müvekkillerini temsilciliği yürüten avukattır.  Genel olarak medyadan modaya, telekomünikasyondan otomotive kadar çeşitli sektörlerden pek çok sayıda patent adına başvuru yapılması ile, avukatlar, güçlü bilgili dağarcığına sahip olması ile ulusal ve ülkeler arası vizyonda güncel anlamda patent konusunu takip etmesi gerekir ve önemlidir. Avukatı nezdinde patent hukukuna müracaat edip ülke tabanlı patent koruması sağlanarak; Fikri ürünü olan geliştirmenin ve yaratma sonucu meydana gelen ürünlerin tanınması vesile olmaktadır. Buluş işlemleri toplumda teşvik edilmeye çalışılmaktadır. Geliştirmenin sahibine ödül verilerek patent hizmetlerine destek verilmektedir. Araştırma ve geliştirme neticeleri açıklanarak teknik bilginin geniş alan yaygınlaştırılması gerekmektedir. 
 
Şirketimiz danışmanlığında alacağınız Antalya Patent avukatı hizmetimiz aracılığı ile patent müracaatı gerçekleştirilmeden önce, buluşun taşıması gereken özellikler genel itibariyle; yenilik, yönetimin bilinen durumunun sıyrılması, endüstriye uygulanabilir nitelikleridir.
 

 

Hemen Başvurun!

Tescil veya Patent başvurunuz hakkında bilgi almak için formu doldurup hemen bize gönderin!

HİZMET LOGOLARIMIZ

Sistem Patent altında hizmet verdiğimiz markalar yanda listelenmiştir.